II Turniej "100% Kibiców" za nami.
Dodane przez filippo dnia 24. February 2008 23:20
Emocje już opadły więc małe podsumowanie.
Nie zamierzam oceniać turnieju bo jest to raczej nie wskazane.

Niestety z naszego zaproszenia nie skorzystały ekipy Floty Świnoujście, Sparty Węgorzyno. Drużyna Sparty Gryfice niestety w przeddzień imprezy z powodów organizacyjnych wycofała swój udział natomiast ekipa Pogoni Szczecin ze względu na wspieranie przyjaciół z Legii Warszawa w Grodzisku Wielkopolskim nie skompletowała składu i również się nie pojawiła. Natomiast zwycięzcy poprzedniej edycji kibice Masovii Maszewo pomawiając o niestworzone rzeczy kibiców Sarmaty i Piasta oraz podając inne kuriozalne powody wycofali swój udział na kilka dni przed turniejem. Sytuacja ta postawiła kibiców z Maszewa w dość niekorzystnym dla nich samych świetle ale z tego co nam wiadomo uważają się oni za kogoś zdecydowanie lepszego od wszystkich pozostałych mając za nic pewne panujące w środowisku zasady. Nikt nikogo nie zmusza i nie zmuszał do udziału w turnieju ale styl odmowy prezentowany przez kibiców z Maszewa pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując - tego typu imprezy służą właśnie wyjaśnianiu spornych sytuacji a nie wyolbrzymianiu ich i tworzeniu nowych. Niech za przykład służy nasza wcześniejsza niechęć do kibiców Piasta Chociwel która dzięki temu turniejowi w chwili obecnej toczy się odpowiednim torem.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:
1. Drawa Drawsko
2. Ligowiec
3. Sarmata Dobra
4. Światowid Łobez
5. Piast Chociwel
6. Zorza Dobrzany


Podzielone na dwie grupy:
Grupa I
1. Ligowiec
2. Piast Chociwel
3. Sarmata Dobra


Grupa II
1. Drawa Drawsko
2. Światowid Łobez
3. Zorza Dobrzany

Imprezę rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 a jej otwarcia dokonał Prezes MLKS Światowid Łobez Andrzej Belina wraz z z-ca burmistrza Łobza Panem Ireneuszem Kabatem. Tuż po przywitaniu wszystkich zebranych drużyn rozegrano mecz pokazowy pomiędzy żeńską drużyną MLKS Światowid Łobez w składzie: Agata Górska, Agnieszka Nowakowska, Emilia Wołoszyn, Marcelina Szabunia, Klaudia Miłek, Małgorzata Borkowska oraz Barbara Macińska i "Resztą Świata" (reprezentacja wszystkich drużyn biorących udział w turnieju). Mecz ten zakończył się nieznacznym zwycięstwem ekipy "Reszty Świata" w stosunku 2:1. Drużyna żeńska to dziewczęta z ZS Łobez które od pewnego czasu trenowane są przez Pana Mariusza Poniewierę. Po tym dość emocjonującym meczu rozpoczęliśmy fazę grupową.

Wyniki meczów grupowych w kolejności rozgrywania:
1. Ligowiec - Piast 0:1
2. Drawa - Światowid 0:3
3. Sarmata - Ligowiec 1:0
4. Zorza - Drawa 4:1
5. Piast - Sarmata 2:1
6. Światowid - Zorza 1:3


Po rozegraniu fazy grupowej w meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny Sarmaty i Światowida. Był to bardzo emocjonujący mecz który w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 3:3 przy bramce wyrównującej zdobytej przez Sarmatów w ostatniej chwili. Po serii rzutów karnych (2:1) ze zwycięstwa cieszyli się kibice Sarmatów.

W meczu finałowym stanęły naprzeciw siebie ekipy Piasta Chociwel i Zorzy Dobrzany w której to potyczce, w zaciętej walce zwycięzcami okazali się kibice Piasta Chociwel wgrywając 3:2. Szczere gratulacje choć obiektywnie należy przyznać, że z samej gry byli drużyną najlepszą.
Oba mecze finałowe toczone były w bardzo zaciętej atmosferze a ogólnie należy powiedzieć, że druga edycja naszego turnieju była zdecydowanie bardziej zacięta i emocjonująca od poprzedniej.

Po meczu finałowym uhonorowania drużyn okolicznościowymi pucharami dokonali prezes MLKS Światowid Łobez Andrzej Belina wraz z Szefem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Janem Bednarkiem obecnym w Łobzie na okoliczność 45-lecia łobeskiego klubu.


Po części oficjalnej odbyła się impreza integracyjna która mimo sporych trudności z rozpaleniem ogniska trwała do około godziny 17. Rozmowy toczone były głównie wkoło spraw kibicowskich a ich efekty miejmy nadzieję dane będzie wszystkim zobaczyć na trybunach naszych lig już za kilka tygodni.

Końcowa kolejność:
1. Piast Chociwel
2. Zorza Dobrzany
3. Sarmata Dobra
4. Światowid Łobez
5. Ligowiec
6. Drawa Drawsko
Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim ekipom za przybycie i sportową atmosferę oraz przepraszam za wszelkie niedociągnięcia i problemy które w trakcie turnieju się pojawiły.
Dziękuję również za wszelką okazaną pomoc następującym osobom:
- Panu Zdzisławowi Urbańskiemu - szefowi łobeskiej hali
- Prezesowi Andrzejowi Belinie - MLKS Światowid Łobez
- Panu Mirkowi Urbańskiemu i Bogdanowi Osieczce nieocenionym pracownikom hali
- Diabłowi za sędziowanie i kursowanie z zakupami
- Hopkinsowi za sędziowanie i narażanie się na obelgi:)
- Dudkinsowi za sędziowanie finału
Dziękuję wam wszystkim. Do zobaczenia na następnej edycji.

obszerna relacja foto dostępna pod adresem
http://ligowiec.net/fotorelacja/mecz-13992/0
Rozszerzona zawartość newsa