Wyjaśnienia Prezesa do kibiców.
Dodane przez filippo dnia 01. April 2008 19:21
Zajmowanie przez MLKS Światowid Łobez miejsce w tabeli wywołuje coraz większe emocje w związku z tym Prezes klubu p. Andrzej Belina poprosił nasz portal o zamieszczenie jego odpowiedzi na pojawiające się komentarze (Artykuł Matiego, komentarze do niego oraz wpisy na portalu Ligowiec)

Zapraszamy do lektury. Treść listu prezesa oraz dalsza część polemiki w dalszej części newsa.


Rozszerzona zawartość newsa
Szanowni Internauci oraz Kibice.
Jako Prezes Klubu MLKS "ŚWIATOWID" pragnę podzielić się z Wami wyjaśnieniem na pewne zarzuty co do działalności Zarządu. Pragnę też odpowiedzieć tym Internautom którzy mówią że są Kibicami Światowida. Są to Internauci o pseudonimach "Sygnat" "Sylwmar" i Mati86slo.
Panie SYGNAT pisze Pan, że członek Zarządu Pan Eugeniusz Krekora.zrezygnował z
działalności w Klubie dlatego, że w Zarządzie źle się dzieje. Otóż P. "SYGNAT" Pan kłamie. Pan Krekora jest w dalszym ciągu członkiem zarządu, a zrezygnował jedynie z funkcji skarbnika, na jego miejsce został powołany M. Szyjka.
Następnie P. SYLWMAR jeżeli Pan chce pisać o historii Klubu to sprawa prosta. Proszę zasięgnąć informacji u źródła a najlepiej u Pana Bogdanowicza, gdyż pisze on całą dokumentację od powstania Klubu do dnia dzisiejszego.
Druga sprawa to byli zawodnicy Światowida którzy grają w innych Klubach.
Pisze Pan, że trzeba coś zrobić żeby "nasi" dawni zawodnicy grali w Światowidzie. No to niech Pan poda jakiś pomysł, bo ja wiem co zrobić aby powrócili. Trzeba tym zawodnikom dać lepsze premie za mecze ,ot i cała tajemnica. W chwili obecnej w klubie Światowid żaden zawodnik nie otrzymuje premii za mecze, grają gratis i dla własnej przyjemności i za to im chwała. Jest dobry zwiastun. Do drużyny powrócili Sławek Nowak oraz Norbert Kazimierczak a będzie powrotów więcej.
Następna sprawa to to, że nie każdy dobry piłkarz jest dobrym działaczem a dodam i trenerem, i tu się zgadzamy w 100%. Zapewniam, że cały zarząd dobrze widzi i patrzy oraz ma świadomość o pozycji drużyny w tabeli. Zrobimy wszystko aby drużyna poprawiła pozycję w tabeli.
Proponuje P. Panie "Sylwmar" aby Zarząd podał się do dymisji. Nic trudnego, zapraszam "MŁODE WILKI" do działania w Klubie. Jeżeli są tacy chętni to zarząd w ciągu miesiąca przygotuje nadzwyczajne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. A na tym zebraniu w demokratycznych wyborach wybierzemy Młodych do Zarządu. Ja będę pierwszy który złoży nowemu Zarządowi gratulację z wyborów oraz będę życzył sukcesów.
Natomiast Pan Mati86slo pisze, że jest Kibicem i ja tak go widzę tylko mówienie, że gdyby nie był kibicem piłkarskim to na żaden mecz Światowida by nie przyszedł. Panie Mati86slo jak ktoś nie jest kibicem piłkarskim to na mecze piłkarskie nie chodzi ani nie ogląda. Pan się szczyci tym, że na meczu z Darzborem było bluzganie zrywanie flag łamanie
kijów na garbach i to robi uczestnik meczy który nazywa siebie kibicem?
Pewnego razu zrobił Pan wywiad na który od razu się zgodziłem dlatego, że uznałem, że należy być blisko Kibiców i dalej tak uważam. Wywiad ukazał się w lokalnej prasie. Zrobił Pan jako prawdziwy kibic bardzo dobrą robotę. Nie wiem czy Pan pamięta co na końcu tak prywatnie powiedziałem. Powiedziałem żeby nasze kontakty odbywały się częściej oraz, że należy takie spotkania robić z zawodnikami, działaczami, władzami oraz kibicami. Wiem że już Pan nie pracuje w gazecie ale mimo to może warto jest powrócić do tych wywiadów. Pisze P. też, że w zarządach są ci sami ludzie tylko funkcje się zmieniają i sami siebie na rautach odznaczamy. Ten rzekomy raut to było 45 -lecie "ŚWIATOWIDA" i odznaczenia w postaci odznak złotej, srebrnej oraz brązowej przyznał Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej a wręczał je jego szef p. Jan Bednarek. Ja jako Prezes nie otrzymałem żadnej choć mi
proponowano.
A teraz mam odwagę Panu wytłumaczyć i odtajnić zmowy jak Pan to nazwa "KLIKI". Co do zadłużenia Klubu to dług zaczął rosnąć od roku 2001 rok gdy budżet Klubu z dotacją wynosił 66000 zł na rok. Dotacja w tej wysokości była taka sama do 2007 roku. Przykład jak dług zaczął rosnąć? Wynajęcie autobusu na wyjazd do Szczecina na mecz w 2001 roku kosztowało Klub 100-110 zł. W 2007 kosztowało już około 600-800zł. Trójka sędziów i obserwator kosztował klub 200-230zł, natomiast teraz jest to suma 800-1000zł. Pisze Pan, że rozmawiał Pan z zawodnikiem który gra w innej drużynie i strzela gole do naszej bramki i stawia Pan pytanie czy ten zawodnik gra tam za większe pieniądze? Może i nie Panie Mati86slo, ale W KLUBIE ŚWIATOWID ZAWODNICY GRAJĄ ZA DARMO. Dam przykład:
Były wychowanek naszego klubu odszedł na okres nauki do Drawy Drawsko. Po nauce napisał podanie, że chce grać w Światowidzie. Zażądano za niego 2000 zł. Po negocjacjach ustaliliśmy, że zapłacimy 1200zł ale zawodnik nie pojawił się w klubie ani się nie wytłumaczył lecz odnalazł się w Sarmacie Dobra. Jego podanie dalej leży. Teraz zawodnik który nie gra w Światowidzie to ten który nie dostał butów?
Szanowny Panie Mati86slo zapewniam Pana, że w Klubie nigdy nie było sytuacji by zabrakło obuwia piłkarskiego. W tym roku przed rundą wiosenną Zarząd dla zawodników zakupił ponad 45 par obuwia piłkarskiego, 40 nowych toreb wysokiej klasy, 2 komplety strojów piłkarskich. Mieli zagrać w nich w pierwszym meczu ale Goście wystąpili w takim samym kolorze więc premierę przełożono. Zakupiliśmy 35 piłek do treningu oraz 6 piłek meczowych. Czy to jest mało? W tym miejscu niech Pan nie płacze się nie śmieje tylko trochę pomyśli skąd zdobywać prawdziwe informacje.
Na koniec prośba: niech Pan jak najszybciej powróci do robienia wywiadów z rożnymi ludźmi którym sport jest bliski. Robiłby Pan świetną robotę na korzyść sportu a szczególnie dla łobeskiej piłki nożnej. Przytoczę też Pana zdanie które napisał Pan na koniec swojego artykułu cytuję: Z MAGII ŚWIATOWIDA NIE ZOSTAŁO WIELE ALE GDY KIBICE SIĘ ODWRÓCĄ, PRZESTANĄ WIERZYĆ, NIE ZOSTANIE JUŻ NIC" koniec cytatu.
A więc Panie Mati86slo PRAWDZIWY KIBIC NIE OPUŚCI SWOJEJ DRUŻYNY NAWET WTEDY KIEDY JEGO DRUŻYNA GRA W NAJNIŻSZEJ KLASIE Przykład - Pogoń Szczecin. Głęboko wierzę, że Światowid Łobez też takich kibiców ma.
Życzę panu pomyślnych spraw w życiu osobistym oraz więcej fotek ze znanymi Piłkarzami. Znakomite hobby, aby tak dalej.

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes MLKS Światowid Łobez
Andrzej Belina


Dalsza część polemiki autorstwa Mati'ego


„Zapewniam, że cały zarząd dobrze widzi i patrzy oraz ma świadomość o pozycji drużyny w tabeli.” – Cieszy mnie, ze zarząd wie o aktualnej pozycji Światowida. „Wiedzieć” oznacza, bowiem dla ludzi mających jakiekolwiek pojecie o marketingu „popełniać mniej błędów i zwiększać skuteczność decyzji”. Jeżeli dla kogoś słowo marketing to jakiś termin z kosmosu w skrócie postaram się przybliżyć, na czym to polega.
- odnajdowanie i ocenianie możliwości rynkowych, prowadzących do zaspokojenia potrzeb określonych odbiorców (nabywców) oraz dokładne ustalenie tych potrzeb
- opracowywanie w oparciu o tę wiedzę produktu oraz strategii jego dystrybucji
- przygotowanie odpowiedniej strategii ceny i promocji
- reklama i informacja o produkcie

„Trzeba tym zawodnikom dać lepsze premie za mecze,ot i cała tajemnica”. To ja się zapytam gdzie sponsorzy? I jakie kroki były podjęte w celu znalezienia ich? Czy zrobiliście cokolwiek, aby wypromować, zareklamować produkt, jakim w tym przypadku jest klub piłkarski „Światowid Łobez”? Czy zrobiliście cokolwiek, aby przyciągnąć na trybuny więcej kibiców?
„Natomiast Pan Mati86slo pisze, że jest Kibicem i ja tak go widzę tylko mówienie, że gdyby nie był kibicem piłkarskim to na żaden mecz Światowida by nie przyszedł. Panie Mati86slo jak ktoś nie jest kibicem piłkarskim to na mecze piłkarskie nie chodzi ani nie ogląda.” - Kibic piłkarski to dla mnie osoba która raczej nie kibicuje aktywnie żadnej drużynie, tylko lubi oglądać piłkę nożną w dobrym wydaniu. Ja chodzę na mecze, ponieważ jestem kibicem Światowida.

„Pan się szczyci tym, że na meczu z Darzborem było bluzganie zrywanie flag łamanie
kijów na garbach i to robi uczestnik meczy który nazywa siebie kibicem?”
- Nie wiem gdzie Pan przeczytał, ze ja się tym szczycę.

Chciałbym zaznaczyć, ze szanuje Pana jako człowieka, który dla Światowida zrobił wiele. Ale na dzień dzisiejszy wydaje mi się, ze nie ma Pan pomysłu na poprawienie sytuacji w klubie, choć nie kwestionuje tego że chce Pan dla Światowida jak najlepiej. Tyle, że same chęci nie wystarczą. Faktom Pan nie zaprzeczy, a dzisiaj łobeski klub zajmuje ostatnie miejsce w okręgówce. Woli Pan być zapamiętany jako wybitny piłkarz czy jako prezes za kadencji, którego Światowid sięgnął dna?

Pozdrawiam Mati