Rezygnacja Prezesa
Dodane przez filippo dnia 16. April 2008 10:28
Andrzej Belina zrezygnował z funkcji prezesa

Taka oto informacja dotarła na naszą pocztę w dniu wczorajszym. Komentarz do niej wkrótce.

"Ja Andrzej Belina pełniący funkcję Prezesa Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego "ŚWIATOWID" z dniem 15go kwietnia 2008 roku składam rezygnację z w/w funkcji. Decyzja ta jest nieodwołalna.
Decyzję tę podjąłem po rutynowej wizycie u lekarza, w dniu 11.04 08r. który stwierdził pogorszenie mojego stanu zdrowia . Aby być pewnym tej diagnozy wysłał mnie na szczegółowe badania do kliniki. Tam w dniu 14.04 08r. potwierdzono mój pogarszający się stan zdrowia. Po tych badaniach lekarz wystawił zaświadczenie o zakazie jakiejkolwiek pracy, oraz działalności społecznej. Przy tej okazji pragnę ustosunkować się do kilku spraw związanych z Klubem. Moja dymisja nie jest ucieczką z tonącego okrętu ani przed odpowiedzialnością za stan drużyny w tabeli. Przeciwnie, Światowid nie tonie a ja całą odpowiedzialność biorę na siebie. Chciałbym niniejszym przeprosić za niedotrzymane deklaracje które składałem po wyborze mnie na Prezesa a także za miejsce drużyny w tabeli. Może nie miałem pomysłu aby umotywować zawodników do lepszej gry, nie wiem!
Zastałem wraz z zarządem bardzo złą sytuację finansową, zadłużenie sięgało sumy około 20000 zł. Przy ogromnym zaangażowaniu całego zarządu, klub wszedł w rok 2008 z zerowym kontem zadłużenia i ten wysiłek nie poszedł na marne. Z tego miejsca chciałbym podziękować całemu Zarządowi a także Burmistrzowi Gminy, Przewodniczącej Rady oraz wszystkim Radnym którzy uchwalili budżet Klubu o 50% większy od poprzedniego, a także wszystkim trenerom oraz gospodarzowi klubu którzy zrezygnowali z kilkumiesięcznych wypłat. Przyjemnie było patrzeć jak zadłużenie Klubu maleje. Niestety później zaczęły się schody, a to dlatego że znaleźli się krytykanci, którzy krytykowali wszystko a jak nie było co krytykować to i tak się coś wymyśliło. Twórczą krytykę przyjmuję zawsze gdyż ona uczy i pomaga podejmować trafne decyzje. Niestety moje wyjaśnienia nie skutkowały. Mam 65 lat i mój organizm nie mógł tego strawić. Mam świadomość, że ja też popełniałem błędy i te błędy starałem się eliminować. Są tacy którzy domagają się dymisji całego Zarządu. Zapytam się ich czy mają kandydatów do Zarządu? Proponuję aby ten Zarząd pracował dalej, bo to są wspaniali działacze którym bardzo zależy na Klubie. Obowiązki prezesa w chwili obecnej przejmuje vice-prezes aż do czasu nowych wyborów. A może jest kandydat na to stanowisko byłoby to bardzo dobrze. Kończąc jeszcze raz przepraszam a nowemu prezesowi życzę sukcesów w działalności na niwie sportowej a drużynie wygrywania meczów i marszu w górę tabeli.
Andrzej Belina"

Prezesowi Andrzejowi Belinie życzymy zdrowia jednocześnie informując, że On sam pragnie nadal spotkać się ze wszystkimi zainteresowanymi losami klubu w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 o czym informujemy poniżej.
Rozszerzona zawartość newsa