Festiwal bramek w Świetoborcu
Dodane przez eazy dnia 18. April 2008 09:48
W środę łobescy oldboje zainaugurowali swoje rozgrywki. Rywalem naszych "dziadków" byli zawodnicy Unii Białogard. Zespół gości do tego meczu plasował sie tuż za Światowidem. Pozycja w lidze potwierdziła , że stanęły na przeciw siebie dwa równorzędne zespoły.

Od początku spotkania, trwała zażarta walka o każdą piłkę. W 14 min. meczu pierwszą groźną akcje przeprowadzili goście i na nieszczęście gospodarzy akcja ta przyniosła piłkarzom Unii prowadzenie. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze tworząc sobie w ciągu kilku minut kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Jednak bramkarz z Białogardu pokazał, że nie jest mu obce rzemiosło bramkarskie i bardzo dobrymi interwencjami doprowadzał napastników Światowida do frustracji. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, a największa zasługa w tym golkipera Unii.

Druga połowa to wyrównana gra w środku boiska. Przez 20 min. praktycznie akcje obu drużyn kończyły się na dobrze grających liniach obronnych. W 70 min. po zagraniu Pokera piłkę dośrodkował Włodarz a akcję na raty wykończył Norbert ( nowy nabytek Światowida). Przeciwnicy z Białogardu nie załamali sie stratą bramki tylko ruszyli do zdecydowanego ataku. W 75 min. pomocnik Unii kapitalnym strzałem z 25m pokonał zaskoczonego Rośczaka, a 3 min później nasz bramkarz skapitulował po raz trzeci. To jednak nie koniec meczu, w ciągu ostatnich 10 min. wpadły jeszcze trzy bramki. Najpierw z karnego Jasiu Skrobiński pokonał bramkarza Unii i było 3:2. Radość miejscowych nie trwała długo, bo w chwilę potem została przerwana przez strzelca czwartej bramki dla przyjezdnych. Na otarcie łez bramkę głową zdobył "Drożdżu" po dośrodkowaniu Włodarza z rzutu rożnego.

Skład Światowida: Rośczak- Sygnowski, Pawlak, Rosiński, Sikora, Poker, Zajaczkowski, Druch, Urbański Mirosław i Zdzisław, Kogut, Jabłoński, Norbert, Skrobiński, Włodarz, Rzeźnik, Gatner
Rozszerzona zawartość newsa