Tylko niebo nie płakało...
Dodane przez eazy dnia 02. May 2008 09:54
1 maja to święto pracy, obchodzone hucznie za czasów tzw. komuny. Zawsze było wesoło i kolorowo niestety wczoraj nasi też świętowali i to przez 60 min. meczu. Od początku spotkania miejscowi grali bez pomysłu i co najgorsze bez ambicji. Ich ataki były rozbijane bez większego problemu przez gości. Natomiast kontry Brojczan siały duży popłoch w szeregach obronnych naszego zespołu. W 9 min. spotkania błąd ( katastrofalny)przy wyprowadzaniu piłki z pod własnego pola karnego popełnia Michałowski. Przeciwnik odbiera mu piłkę i po profesorsku rozegrywa "klepę", bezradnemu Krystosiakowi pozostało tylko wyciągnięcie piłki z bramki.
Do końca I połowy nic specjalnego i godnego uwagi się nie wydarzyło, no może jedynie zmiana za bezbarwnego Kulczyńskiego wszedł Nowak.
II połowa a przynajmniej pierwsze 15 min. nic nie zmieniło w grze, nasi grali tak jakby wszyscy czekali na "pępkowe". Wejście Poniewiery ożywiło poczynania łobzian zwłaszcza w grze ofensywnej , akcje nabrały jakości były płynniejsze i wreszcie stanowiły zagrożenie dla bezrobotnego bramkarza gości. Szkoda tylko, że w między czasie następny błąd popełnił blok defensywny. Mosiądz nie zdążył za napastnikiem, natomiast Krystosiak lekko zdrzemnął się w bramce i w efekcie Wicher prowadził 2:0 . Od tego momentu Światowid jak już wspomniałem przypominał zespół, który chce coś wreszcie strzelić. Kilka razy porządnie zakotłowało się pod bramką gości , ale efektów w postaci bramek nadal nie było. W 80 min. nastawiony na kontrę rywal, zdobywa trzecią bramkę, a w jaki sposób? to może lepiej nie pisać bo chluby nie przynosi naszym obrońcom. Najładniejsza akcja naszych miała miejsce w 86 min. Grzywacz z "Pokerem" rozmontowali obronę rywali, powinna być bramka przynajmniej honorowa. Dlaczego jej nie było? To już pytanie do niefortunnego strzelca.
Podsumowując nasi świętowali 1-go Maja , rywal zwycięstwo w Łobzie.
skład Światowida: Krystosiak- Kacprzak, Brona, Mosiądz ( 75 min. Osiński), Koba, Grzywacz, Ostaszewski ( od 46 min. Zych), Michałowski ( od 60 min. Poniewiera), Kulczyński ( od 40 min. Nowak), Momot, Iwachniuk rez. Łań, Marczak
Rozszerzona zawartość newsa