Koniec czarnej serii
Dodane przez eazy dnia 04. May 2008 18:20
W sobotę oldboje łobescy przełamali niemoc i odnieśli pierwsze tej wiosny zwycięstwo.
Do Łobza przyjechał zajmujący trzecie miejsce w lidze zespół z Wałcza. Wałczanie opromienieni zwycięstwem nad Unią do meczu ze Światowidem przystępowali w roli faworyta. Na szczęście cały urok piłki nożnej polega na tym, że jest nieobliczalna.
Od początku inicjatywę przejęli nasi dziadkowie. Korzystając z przychylności wiatru próbowali pokonać strzałami z dystansu bramkarza gości, jednak golkiper z Wałcza wychodził z opresji obronna ręką.
W 12 min. Dobrowolski prostopadłym podaniem uruchomił Jabłońskiego a ten w sytuacji sam na sam zdobył upragnioną bramkę. O dziwo nasi po zdobyciu gola cofnęli się i zaczęli grać chaotycznie. Przeciwnik zaczął coraz częściej zagrażać bramce Rośczaka na szczęście tego dnia popularny "Murzyn" był dobrze dysponowany i nie dał sie pokonać. Druga połowa, podobnie jak pierwsza zaczęła sie od ataków gospodarzy. Po jednym z nich w polu karnym faulowany został Blacharski, a pewnym wykonawcą jedenastki został Urbański. Prowadząc 2:0 nasi nastawili sie na grę z kontry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zdzisiek Urbański urwał sie obrońcom i płaskim strzałem zdobył trzecią bramkę. Przeciwnika stać było tego dnia tylko na honorowe trafienie. W końcówce meczu ładną akcje Gatner - Rosiński ten drugi zwieńczył czwartym trafieniem do bramki gości i pierwsze zwycięstwo stało sie faktem.
skład Światowida: Rzeźnik ( Rośczak)- Sygnowski, Urbański Mirosław i Zdzisław, Druch, Pawlak, Włodarz, Sadowski, Blacharski, Jabłoński, Dobrowolski, Gatner, Rosinski, Krakus
Rozszerzona zawartość newsa