Kibice Światowida w książce.
Dodane przez filippo dnia 21. May 2008 14:34
Od jakiegoś już czasu Pan Zdzisław Bogdanowicz opracowuje książkę pt. "Historia Sportu Łobeskiego" - oczywistym jest, że część owego opracowania będzie poświęcona MLKS Światowid Łobez jednakże jego autor zapragnął zawrzeć w niej także krótką informację o kibicach naszego klubu. Taką oto wiadomość odebrałem dziś na poczcie NK.

"Mam prośbę - potrzebuję zdjęcie kibiców (fanów) łobeskiego Swiatowida. W książce HISTORIA SPORTU ŁOBESKIEGO (łącznie 450 stron)ująłem temat "Wierni kibice Światowida". Tu zawarłem strony tytułowe dwóch czasopism łobeskich kibiców, flagę oraz planuję 1-2 zdjęcia z widzami na trybunie. Czy możesz mi w tym pomóc. Sprawa pilna, bo trwa ostatnia korekta książki i niebawem będzie drukowana w Pile.
Z pozdrowieniami Zdzisław Bogdanowicz"


Baza naszych zdjęć jest na pewno bogata, więc przetrząśnijmy nasze archiwa i wklejajmy zdjęcia do tematu stworzonego na naszym forum - kliknij

Moje wrażenia po spotkaniu w dalszej części newsa.
Rozszerzona zawartość newsa
W sobotni wieczór ostatniego długiego weekendu odwiedził mnie osobiście autor czyli mój nauczyciel wychowania - fizycznego z czasów LO, Pan Zdzisław Bogdanowicz. Zanim opiszę tę wizytę przypomnę młodszym kibicom, iż Pan Zdzisław mimo iż jego najukochańszą dyscypliną sportową jest Lekka Atletyka, należy do zacnego grona piłkarzy naszego Światowida a jego popularny pseudonim "Dźidźka" nadali mu koledzy z boiska.

Na pierwszy rzut oka nie dało się nie zauważyć, że Pan Zdzisław przytaszczył do mojego domu wielką torbę w której jak się później okazało były już wstępnie opracowane materiały do powstającej książki (cztery segregatory). Musicie sobie jedynie wyobrazić rozmiary materiałów nie obrobionych, które Pan Bogdanowicz ma u siebie w domu.
Nie ma specjalnego sensu opisywanie dokładnie książki bo zapoznacie się z nią już niedługo dlatego informuję iż:
- książka będzie liczyła ponad 450 stron
- około 150 stron będzie poświęconych tylko sekcji piłkarskiej Światowida bo jak wiecie był to kiedyś klub wielosekcyjny. Znajdą się tam: pełna historia klubu, wszystkie tabele, wyniki i statystyki meczów od momentu powstania do ostatniego sezonu, przedstawienie sylwetek kilku najwybitniejszych zawodników oraz ogromna masa innych ciekawostek.
- w książce znajdą się wszystkie dyscypliny które były i są w Łobzie uprawiane czyli:
boks, szachy, kolarstwo w tym MTB, biegi przełajowe, brydż, lekka atletyka, strzelectwo sportowe, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, badminton, jeździectwo - jeśli którejś nie wymieniłem z góry przepraszam.

Pan Zdzisław opisał szczegółowo wszystkie kluby piłkarskie które działały w Łobzie (MKS Gwardia Łobez, Traktory Łobez, Budowlani Łobez, Huragan Świętoborzec)
Wszystko to okraszone będzie ogromną ilością zdjęć, statystyk, wspominek i ciekawych opisów oraz tysiącem innych dodatków.
W książce znalazł się także króciutki rozdział poświęcony nam, kibicom.

Pan Bogdanowicz wpadł do mnie na 15 minut, wyszedł po ponad dwóch godzinach a i tak nie daliśmy rady wyczerpać choćby 1/100 tego arcyciekawego tematu.

Książka jest już w fazie finalnej wydania więc za około miesiąc będzie już dostępna o czym nie omieszkamy was poinformować. Myślę, że będzie to obowiązkowa pozycja na półce każdego miłośnika tak sportu łobeskiego jak i Łobza w ogóle, a dla nas kibiców Światowida tym czym Historia Pogoni Szczecin autorstwa nieżyjącego już Floriana Krygiera jest dla jej kibiców.
Portal internetowy Ligowiec.net wyraził wstępnie chęć promowania książki Pana Zdzisława Bogdanowicza.

Ja osobiście czekam na tę pozycję z wielką niecierpliwością. Jestem pewny, że znajdę w niej informacje o których nie miałem żadnego pojęcia.