Kolejna wygrana Oldbojów II
Dodane przez eazy dnia 05. June 2008 12:16
W środę w Karlinie nasi piłkarscy weterani rozegrali awansem mecz 20 kolejki Pomorskiej Ligi Oldbojów. Na mecz wybrało się aż 20 piłkarzy Światowida, na drodze których stanął broniący sie przed spadkiem zespół Sokoła Feretii. Goście dysponujący bardzo mocnym składem od początku nadawali ton grze.Spokojnie rozgrywali piłkę wypracowując sobie kilka okazji do zdobycia bramki, niestety skuteczność strzałów na bramkę pozostawiała wiele do życzenia. Niemoc łobzian została zakończona w momencie dośrodkowania Poniewiery i precyzyjnego strzału Skrobińskiego. Jak zwykle po zdobyciu bramki przyjezdni oddali inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli dwie dogodne sytuacje by poprawić wynik meczu. Niestety przytomna interwencja Krakusa i Rośczaka zapobiegła stracie bramki.
II połowa rozpoczęła się od składnej akcji Pawlak - Jabłoński, ten drugi płaskim strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Sokoła.Następne minuty meczu to spokojna i rozsądna gra Światowida i nawet kontrowersyjne decyzje sędziego nie potrafił wyprowadzić z równowagi zespółu z Łobza.Zwieńczeniem rozważnej gry był przytomny a zarazem zaskakujący strzał po krótkim słupku Zajaczkowskiego.
Po bramce popularnego"Zająca" nastąpił okres rozprężenia w szykach łobzian w efekcie czego z wyniku 3:0 zrobiło się 3:2 i wiarę w zwycięstwo zwietrzyli miejscowi. Byli blisko wyrównania, ale napastnik Sokoła przestrzelił w sytuacji sam na sam z Rośczakiem. Podenerwowany taki obrotem sprawy Poniewiera, wziął sprawy w swoje ręce a tak po prawdzie nogi minął w małej przestrzeni trzech obrońców z Karlina i wyłożył tzw. "patelnie" Jabolowi, który dopełnił formalności. Na zmianę wyniku miejscowym zabrakło już czasu.

skład Światowida: Rośczak- Krakus, Sygnowski, Druch, Włodarz, Pawlak, Rosiński, Sadowski, Blacharski, Sikora, Poniewiera, Zajączkowski, Skrobiński, Jabłoński, Urbański Zdzisław i Mirosław, Gatner, Rzeźnik, Mrozowicz