Podsumowanie sparingów by GuraalCFC
Dodane przez GuraalCFC dnia 09. August 2008 22:56
Zapraszamy do zapoznania się z tekstem podsumowania sezonu przygotowawczego autorstwa kolegi GuraalaCFC oraz dyskusji na poruszony temat.

Treść w dalszej części newsa.
Rozszerzona zawartość newsa
Drużyna naszego Światowida rozegrała już ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Ja piszę ten artykuł kilka dni wcześniej gdyż od kilku dni pełnię służbę wojskową.
Światowid rozegrał do tej pory dziewięć meczy kontrolnych, co może się wydawać liczbą dość sporą, jednak moim zdaniem to bardzo dobrze, ponieważ trener mógł sprawdzić szeroką kadrę zawodników, rożne ustawienia i kombinacje. W każdym sparingu nasza drużyna wyglądała solidnie,co bardzo cieszy. Obserwując styl gry widać było zdecydowaną różnicę pomiędzy obecną drużyną a drużyną, która zajęła przedostatnie miejsce w lidze. Jednakże trener Poniewiera ma wciąż dwa dość poważne problemy które wciąż wymagają dopracowania. Należą do nich:
- Brak skuteczności objawiający się brakiem zimnej krwi przy wykańczaniu akcji. Element ten zaważył wiele razy na obliczu niejednego meczu w poprzednim sezonie.
- Zawodnicy. Dziwnym jest, że na treningi przychodzi ok. 20 osób a na mecz jedzie ich już tylko 15 zawodników włącznie z trenerem. Nie ma możliwości sprawdzenia pełnej przydatności zawodnika jak tylko w meczu kontrolnym.
Bardzo dobrym pomysłem trenera był wybór sparingpartnerów z różnych lig. Pomimo tego, że nasz zespół wygrał jeden mecz 3 zremisował i 5 przegrał, widać poprawę. Podsumowując, gra jest naprawdę bardzo dobra lecz poprawienie skuteczności to niezbędny warunek by w lidze powalczyć o cokolwiek więcej niż w poprzednim sezonie.
GuraalCFC