Zasłużona porażka
Dodane przez eazy dnia 22. September 2008 19:02
Po dwóch zwycięstwach w tym jednym walkowerem, drużyna oldbojów Światowida udała się na mecz do Ińska. Bilans dotychczasowych meczy pomiędzy tymi drużynami wskazywał ,że to goście z Łobza występowali w roli faworytów. Jednak cały urok piłki polega na jej nieprzewidywalności. Gospodarze przystąpili do meczu skoncentrowali i dużą wiarą w zwycięstwo. Od początku meczu grali presingiem na całym boisku uniemożliwiając przyjezdnym rozegranie piłki. Łobzianie obudzili się dopiero po 20 min. gry , kiedy to stworzyli jak się później miało okazać najlepszą sytuację w meczu. Po składnej akcji zespołu Zajączkowski stanął oko w oko ze Smolińskim. Bramkarz gospodarzy notabene stary rutyniarz w sobie znany sposób wybronił strzał Zająca". W odpowiedzi na akcje Światowida, Ina a w sumie popularny w Ińsku "Dziadek" zdecydował się na strzał z woleja z 20 m. piłka po jego pięknym strzale wylądowała na poprzeczce bramki Rośczaka . Do końca meczu zawodnik Iny chodził po boisku nie mogąc odżałować, że piłka nie wpadła do bramki.
Do przerwy obie drużyny nie zrobiły sobie 'krzywdy" i wynik 0:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego w tej części gry . II połowa rozpoczęła się jak pierwsza, inicjatywa dalej należała do miejscowych. W 50 min. gospodarze wyszli z kontrą, która na bramkę zamienił Krzysztof Gwóźdź. Nie minęło 10 min. a drugą bramkę stracili goście po bliźniaczej akcji miejscowych, tylko, że tym razem "Gwoździk" podawał. Przez następne minuty meczu goście próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, jednak robili to chaotycznie i czytelnie czym ułatwili zadanie obronie gospodarzy . W tej połowie łobzianie stworzyli sobie dwie sytuacje po stałych fragmentach gry. Po rzucie wolnym strzał Jabłońskiego zmierzający w okienko bramki, "Smoła" sparował na rzut rożny, natomiast strzał z głowy Blacharskiego o metr minął bramkę wspomnianego wcześniej bramkarza Iny. Miejscowi starali się grać z kontry i opóźniając wznowienia gry, dowieźli w pełni zasłużone zwycięstwo do końca meczu.
Skład Światowida: Rośczak- Druch, Sygnowski, Krakus, Sikora, Rosiński, Włodarz, Drożdżewski, Blacharski, Jabłoński, Zajączkowski, Urbański Zdzisław i Mirosław, Kogut


Rozszerzona zawartość newsa