Pomorzanin Nowogard - Światowid Łobez
Dodane przez filippo dnia 24. September 2008 20:24
Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 piłkarzom łobeskiego Światowida przyjdzie zmierzyć się w VII kolejce I grupy Ligi Okręgowej z drużyną spadkowicza z V ligi Pomorzanina Nowogard.


Światowid od kilku sezonów walczy niestety tylko o jeden cel mianowicie o utrzymanie się w lidze. Cały czas łobescy kibice mają nadzieję, że obecne rozgrywki przyniosą spokojną pozycję w tabeli która oszczędzi nerwów pod koniec sezonu. Drużyna dowodzona przez trenera Mariusza Poniewierę we wszystkich meczach stawia rywalom dość wysoko poprzeczkę i atakuje ze sporą determinacją jednakże boryka się wciąż z ogromnym problemem jakim jest brak skuteczności. Pobieżne statystyki mówią o tym, iż średnia strzałów oddanych na bramkę wynosi około 16 na mecz natomiast strzelonych osiem bramek w sześciu meczach mówi samo za siebie. Miejmy nadzieję, że w Nowogardzie element ten zostanie odczarowany i przyniesie Światowidowi 3 punkty.

Drużyna nowogardzka po rzadko spotykanej serii ponad dwudziestu przegranych meczów z rzędu, spadku z ligi oraz rewolucji we władzach klubu w obecnym sezonie radzi sobie całkiem nieźle i póki co jawi się jako solidny średniak I grupy Ligi Okręgowej.

Obie drużyny zagrały w ostatniej kolejce dobre mecze z ciężkimi rywalami. Światowid przy swojej bezdyskusyjnej przewadze zremisował na własnym boisku z wiceliderem Mewą Resko. Pomorzanin natomiast wygrał z rezerwami świnoujskiej Floty w których to zabrakło już zawodników z pierwszego składu pierwszoligowca przez co przeprawa była zdecydowanie łatwiejsza.

Podsumowując stwierdzić należy że czeka nas ciekawy mecz w którym obie drużyny na pewno pokażą pełną determinację - oby przełożyła się ona na atrakcyjne dla kibiców widowisko na które zapraszamy sympatyków obu drużyn.

Smaczku sobotniej potyczce dodaje również fakt iż w przedmeczu drużyn juniorskich wyjdą naprzeciw siebie niepokonane dotąd jedenastki. Wartym odnotowania jest również to, że juniorzy Światowida wliczając poprzednie sezony od 48 spotkań nie znaleźli pogromcy. Zapraszamy serdecznie również na ich mecz.

Pomorzanin Nowogard - Światowid Łobez 27.09.2008; godz 16:00 Stadion Miejski w Nowogardzie. Przedmecz juniorów o 13:00
Rozszerzona zawartość newsa