Pretensje o nic
Dodane przez filippo dnia 11. September 2009 21:57
W związku z wciąż pojawiającymi się dziwnymi informacjami dotyczącymi drużyny naszych rezerw koniecznym okazało się raz na zawsze wyjaśnić pewne sprawy.


Czytaj Więcej

Rozszerzona zawartość newsa
Ja mam pełną świadomość tego, że całe to zamieszanie na portalu kibiców Światowida zawdzięczamy tylko i wyłącznie kilku osobom które są w jakiś tam sposób z drużyną rezerw związane a są akurat użytkownikami portalu. Nigdy nie uwierzę, że to co wypisują te osoby jest faktycznym odzwierciedleniem nastrojów w drużynie rezerw panujących bo nie wypowiadają się zaledwie trzy osoby a nie więcej.

Teoretycznie nie warto byłoby sobie za przeproszeniem tyłka zawracać tym co ktoś niedoinformowany za pomocą klawiatury rozpowszechnia lecz informacje te powodują sporo zupełnie niepotrzebnego zamieszania. Jeszcze przed wyjaśnieniem pewnych faktów radzę zainteresowanym zaprzestania siania zamętu oraz rozpowszechniania informacji niesprawdzonych, niepotwierdzonych czy po prostu gdzieś zasłyszanych.
Zaznaczam, że wszystko co piszę/wyjaśniam wiem od samego prezesa klubu Pana Stanisława Szarkiewicza i kilku innych osób z klubem związanych.

Sporo emocji wzbudziła informacja która rzekomo wyszła od jednego z radnych gminnych o tym że "dali" oni 16000zł zarządowi Światowida na zakup strojów, toreb i butów dla drużyny rezerw - Jest to bzdura kompletna !!!!

MLKS Światowid Łobez na swoją działalność miał otrzymać z kasy gminnej 136 000zł z których na drużynę rezerw miało zostać przeznaczone 20 000zł. Jednak w związku z ogólnoświatowym kryzysem dotacja ta została zmniejszona do ogólnej kwoty 120000zł. Dotacja ta jest wypłacana klubowi w tzw. transzach czyli klub nie dysponuje całościową kwotą. Pieniądze te są przeznaczone na wszystkie drużyny od trampkarzy przez rezerwy po seniorów, ochronę i organizację meczów, opłaty sędziowskie, rejestracje zawodników, sprzęt itp, itd. Są to pieniądze nie małe i tak dla przykładu suma opłat wniesionych do ZZPN za start w tym sezonie to 8000zł. Natomiast zakup sprzętu do klubu to suma 10000zł (za tę sumę firma w której sprzęt zakupiono dorzuciła gratis komplet strojów meczowych). No więc teraz tym wszystkim którzy chcieliby widzieć rezerwy jako samodzielny klub radzę zastanowić się na co te 20000zł które dała gmina wystarczą.
Istnienie drużyny w Dalnie możliwe jest TYLKO I WYŁĄCZNIE w strukturach MLKS-u i mówię tu nie tylko o kwestiach finansów ale także o tym, że gdyby nie zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu to najprawdopodobniej nawet tych dotychczas zdobytych trzech punktów nie udałoby się zgromadzić!

Sens istnienia drużyny rezerw już opisywałem wcześniej więc nie widzę sensu by się powtarzać jednak wyjaśnić muszę jedną dość istotną kwestię - niech NIKT z drużyny rezerw nie liczy na to, że ktokolwiek z zarządu klubu sfinansuje zakup jakiegokolwiek sprzętu sportowego tylko dla rezerw przeznaczonego - W chwili obecnej nie ma takiej opcji bo nie ma na to pieniędzy choć w przyszłości wcale nie jest to wykluczone - jeśli znajdą się sponsorzy, wszystko będzie możliwe. Drużyna rezerw działa na bazie tego czym jest drużyna pierwsza i będzie korzystała z tego sprzętu który jest w klubie a nie jest w danej chwili wykorzystywany przez pierwszą drużynę. Poza tym wszystkim trochę chyba nie na miejscu jest żądanie nowego sprzętu, nowych butów gdy wygrało się zaledwie jeden mecz - kiedy pojawią się kolejne zwycięstwa klub ma się spodziewać żądań klimatyzowanego autokaru i drinków z parasolką po meczu i masażów przez ponętne blondynki??? Zejdźcie na ziemię.

Jeszcze kilka tygodni temu rezerwy miały grać w wyższej lidze niż pierwsza drużyna a teraz pojawiły się inne tematy zastępcze.

Jeśli chodzi o stroje dla II drużyny to swego czasu Prezes LZS Pan Zbigniew Pudełko wręczył w Dalnie komplet strojów zawodnikom którzy mieli grać w nowo tworzonej drużynie rezerw - stroje te nigdy do Światowida nie trafiły nawet do prania więc nie można ich dla rezerw wykorzystać. Więc to nie Światowid kupił i nie chce dać tylko rezerwiści dostali ale ich nie ma.

Nie chcę nikogo urazić bo jestem przekonany że w drużynie rezerw jest sporo fajnych chłopaków którzy po prostu chcą sobie pograć w piłkę i dobrze się przy tym bawić a przy tym znają swoje miejsce w szeregu i zdają sobie sprawę czym rezerwy są i jaki jest sens ich istnienia. Wyjaśniam jednak wszystkim, żeby wątpliwości nie było.

Zapraszam także do dyskusji i zadawania ewentualnych pytań - Prezes chętnie na nie odpowie pod warunkiem że ktoś będzie miał odwagę zapytać. Pisać durnoty w internecie potrafi każdy ale zadać konkretne pytanie osobom najbardziej zorientowanym chętnych brak. Głównym sprawcom zamieszania życzę pokory, myślenia i trochę więcej zdrowego rozsądku.

filippo