Pierwszy mecz sezonu 2010/2011
Dodane przez filippo dnia 16. August 2010 12:15
14 sierpnia 2010 roku oficjalnie zainaugurowano nowe rozgrywki ligi okręgowej w Łobzie. Pierwszym rywalem Światowida Łobez była drużyna Kasta Majowe Szczecin.
Spotkanie rozpoczęło się od parady motocyklowej wokół głównej płyty boiska, w wykonaniu Klubu Motocyklowego "WILK" Łobez którzy na swych maszynach przywieźli finalistki konkursu Miss Ziemi Łobeskiej 2010 oraz gościa specjalnego, 9-letniego Adasia, wiernego kibica Światowida Łobez. Właśnie on, chwilę później otrzymał z rąk burmistrza Łobza Ryszarda Soli specjalne prezenty, tj. plakat z autografem Samuela Eto'o i piłkę z podpisami reprezentacji Polski. Nagrodzono również Dawida Mosiądza który został wybrany najlepszym juniorem sezonu piłkarskiego 2009/2010.

Mecz inauguracyjny ligi okręgowej dał Światowidowi pierwsze 3 pkt a pierwszą bramkę sezonu zdobył dla Światowida Piotr Kulczyński. W pierwszych 45 min. gry piękną interwencją popisał się debiutujący w roli pierwszego bramkarza Piotr Deuter, który praktycznie zawisł w powietrzu i końcami palców wybił piłkę zmierzającą w światło bramki po strzale jednego ze szczecińskich zawodników. Dobrą okazję na zdobycie gola miał Mateusz Ostaszewski. Piłkę po jego lekkim strzale zdołał jednak w ostatniej chwili wybić obrońca Kasty. Pomimo groźnych ataków Kasty, wynik 1:0 nie zmienił się do przerwy.
W drugiej połowie na 2:0 podwyższył przepiękną bramką Tomasz Skibiński. Po niej o dziwo gra zaczęła się wyrównywać. W 87 min. z rzutu wolnego bramkę dla szczecinian zdobył Bartłomiej Targoński. Dwie minuty później pięknym rajdem pomiędzy obrońcami Kasty popisał się Michał Niedźwiecki, który na finiszu podał piłkę do Artura Samala. Ten oddał strzał na bramkę. Pech chciał, że piłka kozłowała tuż przed bramką i wyleciała ponad poprzeczkę.

Na szczególna uwagę zasługuje postawa kibiców obu drużyn, którzy przez całe 90 minut głośno dopingowali swoich zawodników tworząc wspaniałe widowisko. W następnej kolejce Światowid podejmie na swoim boisku Koronę Stuchowo. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

źródło: MLKS Łobez