Parę słów nt. II drużyny
Dodane przez stivo dnia 08. September 2010 03:45
W związku z dość burzliwymi wypowiedziami na temat drużyny rezerw Światowid Łobez zamieszczonymi portalu Ligowiec.net. Zarząd MLKS Światowid Łobez postanowił upublicznić swoje stanowisko w tej sprawie. Oto wypunktowana jego treść:

1. PIERWSZA DRUŻYNA JEST NAJWAŻNIEJSZA

2. Światowid II to nie Tęcza Dalno, tylko drugi zespół Światowida (REZERWY), nie jest osobną jednostką organizacyjną z siedzibą w Dalnie. REZERWY nie służą do zaspakajania ambicji podwórkowym grajkom z marzeniami o piłkarskiej karierze w reprezentacji Polski i z opowieściami "kiedyś byłem najlepszy, teraz też jestem ale mi się nie chce". Jest to zespól w którym mają się ogrywać zawodnicy kończący grę w juniorach, wracający do gry po kontuzji lub walczący o miejsce w PIERWSZYM ZESPOLE czego najlepszym przykładem jest Mateusz Ostaszewski lub Remigiusz Borejszo. Na grę w pierwszej drużynie trzeba zasłużyć pracą, ciężką pracą i umiejętnościami czego z kolei świetnym przykładem jest Piotr Deuter.

3. Już w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 trener REZERW miał problem z zebraniem 11 "zawodników" na mecz. Granie w piłkę w klubie piłkarskim nie opiera się na tym by ktokolwiek prosił kogokolwiek oto aby trenował czy chociażby zaszczycił swoją obecnością na meczu ligowym. Zarząd nie odpowiada za kompletny brak organizacji wśród większości "zawodników" występujących w REZERWACH. Godziny i terminy treningów są podawane do wiadomości wszystkich zawodników Klubu z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Wybaczcie Panowie ale tłumaczenie się pracą jest nie na miejscu ponieważ 99% pierwszego zespołu również pracuje lub studiuje a jednak jakiś nadzwyczajnych okolicznościach pojawia się na treningach.

4. Artur Samal nie jest trenerem REZERW. NIE pobiera żadnego wynagrodzenia za funkcję asystenta trenera. Trenerem seniorów (I i II zespół) jest Grzegorz Pawlak.

5. Zarząd otrzymał taką samą kwotę na realizację zadania publicznego z Gminy Łobez na rok 2010 roku co poprzedni Zarząd na 2009 rok (rok budżetowy to okres od stycznia do grudnia).

6. Lista "zawodników" występujących w meczach wyjazdowych jest taka sama jak w meczach na własnym boisku.

7. Za obiekty sportowe w całej Gminie Łobez (boisko w Dalnie wchodzi również w skład takich obiektów) odpowiedzialny jest Gminny Wydział Sportu i to właśnie ta jednostka ma w swoich zadaniach takie rzeczy jak koszenie trawy oraz zakup wapna na oznakowanie ww. boiska. MLKS Światowid Łobez nie posiada w przydzielanym budżecie rubryki pt. koszenie trawy, wapno czy paliwo do kosiarki, w związku z czym nie ma prawa wydać jakichkolwiek pieniędzy z budżetu na zagospodarowanie i utrzymanie boiska tak w Dalnie jak i Świętoborcu czy wreszcie w Łobzie przy Siewnej. W związku z ciągłymi problemem z ów boiskiem Zarząd postanowił, że na rok 2011 postara się o dodanie do tabeli budżetowej pozycji zapewniających utrzymanie boiska w Dalnie w należytym stanie.

8. Zawodnicy nie mogą występować w dwóch klubach jednocześnie, cytuję "Wtedy zawodnicy będą grali w sobotę w okręgówce a w niedzielę w b-klasie:-)". Tekst dodał barys26.

9. Żaden zawodnik nie otrzymuje z budżetu Klubu wynagrodzenia za grę.

10. Od krytykowania zawodników podczas meczu lub treningów jest tylko i wyłącznie TRENER. I to właśnie on decyduje kogo i kiedy za co upomnieć.

11. Tragiczne wyniki REZERW są konsekwencją ewidentnych braków treningowych.

12. We Wtorek 14.09.2010 o godzinie 18:30 Zapraszamy WSZYSTKICH zawodników REZERW na zebranie które odbędzie się w budynku klubowym.

Pozdrawiam
Wiceprezes MLKS Światowid Łobez

Rozszerzona zawartość newsa