Zima
Dodane przez filippo dnia 18. November 2010 10:53
Drużyna MLKS Światowid Łobez meczem z Dąbrovią Stara Dąbrowa i okazałym zwycięstwem w stosunku 8:0 zakończyła jesienną rundę rozgrywek Ligi Okręgowej sezonu 2010/2011. Oto jej małe podsumowanie.

Drużyna Światowida zgromadziła na swoim koncie 33 punkty i zajmuje w ligowej tabeli premiowane awansem drugie miejsce. Liderujący Jeziorak Szczecin ma ich tyle samo lecz jest wyżej ze względu na to, iż w bezpośrednim starciu na własnym boisku pokonał Światowid aż 5:0. Ma również lepszy bilans bramkowy.

W całej rundzie Światowid schodził z boiska pokonany jedynie dwa razy po meczach z Błękitnymi II Stargard (2:0) oraz ze wspomnianym Jeziorakiem Szczecin (5:0). Podziałem punktów zakończyły się 3 mecze: Z GKS Mierzyn (0:0), Chemikiem II Police (3:3) oraz Flotą II Świnoujście (1:1). Nasz drużyna w glorii zwycięstwa schodziła z boiska dziesięciokrotnie.

Liczby:
2 - miejsce w tabeli
15 - ilość rozegranych spotkań
33 - ilość zdobytych punktów
40 - ilość strzelonych bramek
20 - ilość straconych bramek
10 - ilość zwycięstw
3 - ilość remisów
2 - ilość porażek
7 - ilość zwycięstw na własnym boisku
0 - ilość remisów na własnym boisku
1 - ilość porażek na własnym boisku
3 - ilość zwycięstw na boiskach rywali
3 - ilość remisów na boiskach rywali
1 - ilość porażek na boiskach rywali
8 - największa liczba strzelonych bramek w jednym meczu
5 - największa liczba straconych bramek w jednym meczu
8:0 - najwyższa wygrana
0:5 - najwyższa przegrana

Strzelcy bramek:
7 - Mateusz Ostaszewski, Tomasz i Damian Skibińscy
6 - Dawid Dudek
5 - Artur Samal
4 - Łukasz Petera, Michał Niedźwiecki
2 - Piotr Kulczyński
1 - Remek Borejszo, Michał Koba, Mateusz Kogut, Dawid Mosiądz, Paweł Wielgus

Rundę należy uznać za udaną z zaznaczeniem, że była spora szansa zdobycia większej liczby punktów, choćby w meczach z Chemikiem II Police, czy Flotą II Świnoujście oraz, że nie mogą się powtórzyć takie wpadki jak z Jeziorakiem czy Błękitnym II choć w tym meczu drużyna przeciwna miała w składzie bardzo "mocnego" zawodnika w postaci sędziego. Cieszy niezmiernie fakt, że skład łobeskiej drużyny nie był budowany od nowa a został jedynie przebudowany. Z ekipy odeszło na własne życzenie kilku zawodników do klubów ościennych - nie wnikamy w powody tych decyzji ale wiemy na pewno, że żaden z tych zawodników nie zwojował zbyt wiele a większości przypadków zamienili oni ławkę w Światowidzie na ławkę w innym klubie. Jeszcze w poprzednim sezonie uzupełniono skład o kilku doświadczonych zawodników (Petera, Niedźwiecki, Skibiński) co przysłużyło się ewidentnie pozostałej części drużyny w której większość zaczęła grać dobrą piłkę na chwałę całej drużyny. Na wyróżnienie zasługuje, od kilku już sezonów zresztą postawa Artura Samala który wkłada naprawdę ogrom sił w każdy mecz rozgrywany w barwach Światowida. Pochwały należą się jednak zawsze całej drużynie jak i jej trenerowi Grzegorzowi Pawlakowi. Póki co jednak nie można spocząć na laurach gdyż na pewno runda rewanżowa będzie cięższa bo zazwyczaj lepiej jest gonić niż uciekać. Dlatego też przed drużyną ważny okres przygotowawczy przed ostateczną walką o awans na który czekamy od lat.
Rozszerzona zawartość newsa