Światowid gotowy do gry o ligowe punkty.
Dodane przez MLKSLobez dnia 14. August 2012 05:43
Już w najbliższą sobotę ( 18 sierpnia ) o godzinie 17:45 na stadionie miejskim w Łobzie rozlegnie się pierwszy w sezonie 2012/2013 ligowy gwizdek. Pierwszym rywalem łobeskiego Światowida będzie zespół z Mierzyna, który w ostatnim sezonie zaliczał się do czołówki klasy okręgowej.

Zespół z Mierzyna zakończył ligowe zmagania na trzeciej pozycji i tylko jednego punktu zabrakło mu do awansu do wyższej ligi. W ostatnim czasie te dwa zespoły spotkały się dwukrotnie w sezonie 2010/2011, kiedy to Światowid wywalczył awans do V ligi. W obu spotkaniach nie wyłoniono zwycięzcy, w pierwszym spotkaniu na boisku w Mierzynie padł bezbramkowy remis, w rewanżu zespoły podzieliły się punktami strzelając po dwie bramki, w tym meczu do siatki rywali trafiali Michał Niedźwiecki oraz Łukasz Petera.

Światowid podczas przygotowań do sezonu 2012/2013 rozegrał cztery mecze kontrolne. Wszystkie z tych spotkań zakończyły się zwycięstwami zawodników z Łobza, jednak najbardziej cieszy to z Pomorzaninem Nowogard 2:1, gdyż był to najsilniejszy ze sparingpartnerów, a spotkanie odbyło się na obcym boisku. Podopieczni Darka Kęsego we wszystkich meczach sparingowych zdobyli trzynaście bramek, co daje średnią 3,25 bramki na mecz oraz stracili pięć, co daje średnią 1,25 bramki na mecz. Najwyższy wynik uzyskali z zespołem Błękitnych Trzygłów, pokonując rywali aż 6:2.

Niewątpliwie największą niespodzianka jest powrót Michała Niedźwieckiego, który odszedł wiosną tego roku do Hutnika Szczecin i przez jedną rundę reprezentował barwy broniącego się przed spadkiem czwartoligowca. Cieszy powrót Niedźwiedzia, ale cieszy także jego skuteczność, w trzech spotkaniach Michał zdobył dla łobeskiego MLKS-u trzy bramki. Cieszy także forma Tomasza Rokosza, który to popisał się dwoma bramkami i pięknymi zagraniami do klubowych partnerów otwierającymi drogę do bramki rywali.

Michał Niedźwiecki to nie jedyne wzmocnienie w letnim okienku transferowym, do Łobeskiego zespołu dołączył także Krzysztof Stefaniak. Wychowanek Pogoni Szczecin, w latach 2004 - 2009 reprezentował Chemik Police, a od 2009 do 2012 był zawodnikiem Arkonii Szczecin. W trzech rozegranych spotkaniach zdobył dla Światowida dwie bramki i zaliczył asystę. W dobrej formie znajdują się także Bartosz Sygnowski i Mieczysław Bojanowski, defensorzy łobeskiego Światowida oraz pomocnik Łukasz Nikołajczyk. Ten trzeci popisał się przepięknym trafieniem z osiemnastu metrów w same okienko bramki w meczu z Pomorzaninem Nowogard.

Jak zawsze można też liczyć na skuteczna grę bardziej doświadczonych zawodników takich jak Michał Koba, Waldemar Popielewski, Łukasz Petera czy Marcin Mosiądz. Optymizmem przed ligowymi zmaganiami napełnia także bardzo dobra dyspozycja Michała Tchurza, który w meczach sparingowych niejednokrotnie w efektowny sposób ratował łobeski zespół przed utratą bramki. Wobec powyższego nie pozostaje nic innego jak tylko oczekiwać ligowych zmagań przy Siewnej i zgodnie z obietnicami Zarządu szykować się na walkę o najwyższe lokaty.

Skład na sezon 2012/2013:

Bramkarze: Michał Tchurz, Łukasz Falkiewicz

Obrońcy: Waldemar Popielewski, Marcin Mosiądz, Mieczysław Bojanowski, Łukasz Petera, Dawid Mosiądz, Tomasz Górecki, Dariusz Kęsy, Patryk Pańka, Bartosz Sygnowski

Pomocnicy: Łukasz Nikołajczyk, Tomasz Rokosz, Mateusz Ostaszewski, Jacek Szabunia, Michał Koba, Sułkowski Łukasz, Michał Niedźwiecki, Kamil Łapuć

Napastnicy: Krzysztof Stefaniak

Sparingi:

MLKS Światowid 2:1 Jastrząb Łosośnica
Bramki: Ł. Petera, M. Bojanowski

MLKS Światowid 6:2 Błękitni Trzygłów
Bramki: K. Stefaniak, M. Niedźwiecki, Ł. Petera, M. Niedźwiecki, Ł. Sułkowski, junior(1998)

Pomorzanin Nowogard 1:2 MLKS Światowid
Bramki: M. Niedźwiecki, Ł. Nikołajczyk

MLKS Światowid 3:1 Spójnia Świdwin
Bramki: K. Stefaniak, T. Rokosz, T. Rokosz

Rozszerzona zawartość newsa