Wystartuje?!
Dodane przez filippo dnia 21. August 2015 01:15
MLKS Światowid Łobez wycofał się z rozgrywek ligi okręgowej. Przyczyny tej decyzji mają wielowarstwowe podłoże a jego podstawy to konflikt najpierw pomiędzy starymi działaczami a zarządem klubu. Konflikt eskalował tym że część zawodników rozpoczęła bunt jeszcze w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu przez co drużyna nie rozegrała dwóch wyjazdowych spotkań oddając je walkowerem.

Przerwa między rozgrywkami nie przyniosła rozwiązania konfliktu ale powołano za to nowy klub do którego chęć gry wyraziła większa część dotychczasowych zawodników MLKSu. Ostatecznym powodem wycofania się z rozgrywek ligi okręgowej i wszystkich pozostałych grup juniorskich było nieudzielenie dotacji gminnej przez burmistrza Łobza Piotra Ćwikłę. Władze klubu czekają na pisemne uzasadnienie tej niezrozumiałej decyzji.
W związku z powyższym drużyna MLKS Światowid Łobez wystartuje w sezonie 2015/2016 jedynie w rozgrywkach B klasy.

W składzie nie zobaczymy już na pewno nastepujacych zawodników: Piotr Deuter, Łukasz Zielonka, Kamil Iwachniuk, Damian Mosiądz, Łukasz Brona, Patryk Panka, Marcin Mosiądz którzy zrezygnowali kategorycznie z gry w MLKS. Bartosz Adamów i Remigiusz Borejszo otrzymali zgodę na grę w innym klubie. Chęć pozyskania dwóch młodzieżowców wyraził klub Błękitni Stargard Szczeciński po Jacka Szabunię zgłosiła się Sparta Węgorzyno. Mając na celu dobro i rozwój zawodnikow trasfery zostały sfinalizowane.

Pozostali zawodnicy nie wyrazili jeszcze swojej chęci pozostania w klubie lub ich status formalny póki co nie pozwala na grę w innym klubie.

W chwili obecnej chęć gry wyraziło kilku z zawodników związanych z MLKSem w przyszłości oraz kilku z zewnątrz.
Trenerem pozostaje Dariusz Kęsy który będzie pełnił tę funkcję za darmo.
Drużyna nie trenuje bo praktycznie nie istnieje. Jeśli zostanie zebrana do do ligi zmuszona będzie przystąpić z marszu bez przygotowania.

Miejmy nadzieję że najbliższe dni przyniosą rozwiązanie wszystkich palących kwesti i 29 sierpnia zobaczymy na boisku Zielonych Wyszobór "odnowione" oblicze MLKS Światowid Łobez


ŚWIATOWID ŁOBEZ - OD ZAWSZE NA PRZEKÓR TYM CO NIE WIERZĄ

Rozszerzona zawartość newsa