Pierwsze zwycięstwo!!!!!!!
Dodane przez zyniek dnia 27. August 2007 10:47
Światowid Łobez - Dąbrovia Stara Dabrowa 2:0

Bramki: Wielgus, Michałowski

Skład: Krystosiak - Brona, Kacprzak, Osiński - Koba, Mosiądz (od 65 minuty Ostaszewski), Iwachniuk (od 85 minuty Michałowski), Rokosz (od 46 minuty Duczyński), Grzywacz - Zielonka (od 46 minuty Wielgus), Momot

W sobotę podopieczni Mariusza Poniewiera podejmowali na własnym boisku Dąbrovię. Po wysokim zwycięstwie w Pucharze Polski zmotywowani piłkarze i kibice liczyli na pierwsze zwycięstwo w lidze. Mecz seniorów poprzedzili juniorzy, którzy swój mecz wygrali 2:0. Teraz kolej była na starszych kolegów. Światowid rozpoczął mecz z kilkoma zmianami taktycznymi. Pierwsza połowa nie spełniła oczekiwań kibiców, była nudna a drużyny grały asekuracyjnie. Dużo strat w środku pola, mało aktywni napastnicy to sprawiło, że Światowid oddał 4 strzały w pierwszej połowie. Druga połowa była bardziej interesująca. Trener w przerwie meczu przeprowadził dwie zmiany za Rokosza i Zielonkę wprowadził Wielgusa i Duczyńskiego. Rozpoczynający od początku meczu na prawej stronie Iwachniuk drugą połowę zagrał już na swojej nominalnej pozycji. Gra się ożywiła, ataki przeprowadzały obie drużyny. Raz jedna raz druga. Pierwsi bramkę mogli strzelić goście. Osiński licząc na sędziego, że podniesie chorągiewkę puścił zawodnika gości w sytuacje sam na sam z Krystosiakiem. Umiejętności bramkarza Światowida sprawiły, że dalej był remis. W odpowiedzi minutę później, Iwachniuk uprzedza bramkarza gości na 16 metrze, piłkę dostaje Duczyński, ale nie potrafi pokonać dwóch piłkarzy Dąbrovi stojących w bramce. Kolejną sytuacje stwarza ponownie, Iwachniuk tym razem dogrywa do Momota, który nie potrafi strzelić z pięciu metrów bramki. Na boisku pojawia się w trakcie Ostaszwski, który przeprowadza kilka ciekawych akcji lewą stroną. W 80 minucie kilka krótkich podań przed polem karnych rywala następnie Iwachniuk wpada w pole karne z piłką, niefortunnie ją gubi, ale przejmuje Wielgus i oddaje strzał. 1:0 prowadzi ŚWIATOWID. W 90 minucie Wielgus w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem gości, ale piłkę odbitą przez bramkarza przechwytuje Michałowski i podwyższa wynik meczu. Był to jego pierwszy kontakt z piłką. Po wznowieniu gry sędzia zakończył spotkanie. 25 sierpnia Światowid po raz pierwszy w tym sezonie odnosi zwycięstwo w lidze okręgowej pod wodza Mariusza Poniewiery. Dobra zmiana przeprowadzona przez trenera sprawiła, że Światowid strzelił więcej niż jedna bramkę. Powodzenia w następnym meczu.