MLKS Światowid Łobez vs Masovia Maszewo
Dodane przez filippo dnia 25. September 2007 14:51
W sobotę 29 września na boisku przy ulicy Siewnej w Łobzie odbędzie się ciekawy pojedynek o mistrzostwo I-szej grupy Ligi Okręgowej. Naprzeciwko siebie staną w barwach zielono-czerwonych Masovia Maszewo oraz biało-niebieskich Światowid Łobez. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w środku ligowej tabeli. Masovia zajmuje miejsce ósme z 12 punktami na koncie natomiast Światowid miejsce dziewiąte z jednym punktem mniej.
Nasza drużyna w ostatniej kolejce uległa w meczu wyjazdowym Wichrowi Brojce stosunkiem 1:0 zakańczając tym samym serię pięciu meczów bez porażki i straty bramki.
Ekipa Masovii zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z beniaminkiem z Dobrej Szczecińskiej.
Podopieczni Mariusza Poniewiery będą chcieli zapewne zadośćuczynić swoim kibicom zeszłotygodniową porażkę w Brojcach więc można przypuszczać, że pokażą się z jak najlepszej strony. Mecz w Brojcach po raz kolejny pokazał że doświadczenie jest czynnikiem który może spowodować wygranie meczu. Ekipa Wichra pokazała, że cwaniactwo boiskowe jest równie ważne co technika czy wybieganie. Nasi chłopcy rozegrali w Brojcach dobre zawody lecz zabrakło jedynie zdobycia bramek czy tej chwili uwagi w pechowym momencie. Mamy młody zespół i wszyscy wierzymy, że wraz z doświadczeniem przyjdą piękne mecze i związana z nimi satysfakcja.
Drużyna trenera Karmazyna ma na swoim koncie taką samą liczbę zwycięstw, remisów i porażek więc wydaje się, że w Łobzie będzie chciała dopisać na koncie zwycięstw kolejny punkt.
Można być więcej niż pewnym, że mecz dostarczy wielu emocji tak piłkarzom jak i kibicom obu drużyn. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze choć podczas ostatniego pojedynku obu ekip nawet rzęsisty deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie na trybunach.
O godzinie 12:30 swój mecz rozpoczną ekipy juniorskie. Serdecznie zapraszamy i na ten mecz gdyż łobescy juniorzy jak do tej pory idą jak burza przez swoje rozgrywki notując komplet ośmiu zwycięstw z łącznym stosunkiem bramkowym 36-8.
Zapraszamy.
www.swiatowid.ovh.org

Pojedynki obu ekip w ostatnich latach:
2002/03 Światowid Łobez - Masovia Maszewo - 3:1
Masovia Maszewo - Światowid Łobez - 1:1
2005/06 Światowid Łobez - Masovia Maszewo - 2:4
Masovia Maszewo - Światowid Łobez - 2:0
2006/07 Masovia Maszewo - Światowid Łobez - 1:0
Światowid Łobez - Masovia Maszewo - 1:1

Rozszerzona zawartość newsa