Światowid znów punktuje - w derbach powiatu 2:2
Dodane przez stivo dnia 13. October 2007 16:29
Od poczatku spotkania widać było, że piłkarze Światowida są zdeterminowani by w końcu znowu wygrać. Jednak to Mewa w piatej minucie zadała pierwszy cios wychodząc na prowadzenie 0:1. Światowid odpowiedział w osiemnastej minucie bramką Kulczyńskiego. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej części spotkania. Jednak obie drużyny konczyły ją w dziesiątke, gdy sędzia pokazał czerwoną kartkę dla zawodnika gości i Łukasza Osińskiego tuż przed 45 minutą.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy w drużynie gospodarzy następuję zmiana - za Michałowskiego wchodzi Wielgus. Światowid od razu rzuca się do ataku i już w 46 minucie Grzywacz strzela na 2:1. W 64 na boisku pojawia się Ostaszewski, który znowu zastępuje Kobę. 10 minut później Mewa ma rzut wolny z okolic 16 metrów i po chwili jest już 2:2, gdy piłka wpada do siatki po palcach Krystosiaka. Do końca meczu wyraźnie przeważał Światowid, który nie potrafił wykorzystać stworzonych sytaucji. W międzyczasie boisko opuścił Iwachniuk, za którego wszedł Zielonka.

Mecz zakończył się remisem 2:2 mimo wyraźnej przewagi klubu z Łobza. Cieszy jeden punkt, ale szkoda, ze nie trzy. Negatywnymi bohaterami dzisiejszego spotkania byli 'kibice' Mewy (a może Radovi??), których doping nie była całkiem kulturalny.

Skład Światowida: Krystosiak, Iwachniuk, Kacprzak, Brona, Osiński, Mosiadz, Grzywacz, Koba, Kulczyński, Momot, Michałowski.
Ławka rezerwowoych: Marczak, Wielgus, Ostaszewski, Zielonka, Borejszo.