LKS Mewa Resko - MLKS Światowid Łobez
Dodane przez filippo dnia 16. May 2008 13:40
W sobotę 17 maja o godzinie 15:00 na boisku w Resku w kolejnym pojedynku derbowym powiatu łobeskiego zmierzą się drużyny LKS Mewa Resko i MLKS Światowid Łobez.

Łobescy piłkarze są w bardzo trudnej sytuacji gdyż zgromadzili jedynie 20 punktów i od kilku kolejek zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Dodatkowo do rozegrania mają jeszcze cztery ciężkie mecze. Oprócz Promienia Mosty są to pojedynki derbowe z Mewą Resko, Spartą Węgorzyno oraz Radovią Radowo Małe. Wiadomo, że gra w takich pojedynkach jest bardzo zacięta i ciężka bo każda z ekip dodatkowo motywuje się na drużynę ze stolicy powiatu. Sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia ale nadzieja w łobeskich kibicach jest wciąż silna. Światełko w tunelu zapaliło się tydzień temu po wygraniu pojedynku z Vielgovią Wielgowo (3:1). Był to pierwszy wygrany mecz ligowy od dnia 15go września zeszłego roku kiedy to Światowid pokonał na własnym boisku Jantara Dziwnów (3:0). Kibice Światowida czekali na zwycięstwo swojej drużyny ponad pół roku przez co ich euforia po meczu była zrozumiała.
Dodatkowo nie da się nie zauważyć, że rywale Światowida w walce o utrzymanie się w lidze mają przed sobą równie ciężkie mecze - Vielgovią Wielgowo - z Zorzą Dobrzany, Masovią Maszewo, Spartą Węgorzyno i Jantarem Dziwnów który to jest drugim rywalem a sam gra jeszcze oprócz wspomnianej Vielgovii z Mewą Resko, Spartą Węgorzyno i Promieniem Mosty. Wszystkie te mecze będą zdecydowanie zacięte i miejmy nadzieję, że ich wyniki pozwolą drużynie Światowida utrzymać się w lidze.

LKS Mewa Resko - MLKS Światowid Łobez - Stadion Miejski w Resku, ul. Wolności; godzina 15:00


Zapraszamy kibiców obu drużyn na ten mecz oraz przedmecz ekip juniorskich który rozpocznie się o godzinie 12:30.
Rozszerzona zawartość newsa