LKS Sparta Węgorzyno - MLKS Światowid Łobez
Dodane przez filippo dnia 27. May 2008 22:51
Już w najbliższą sobotę piłkarzom Światowida Łobez przyjdzie zmierzyć się w najbardziej wyczekiwanym meczu w obecnym sezonie piłkarskim a mianowicie ze Spartą Węgorzyno.

Sąsiad zza miedzy stał zawsze w cieniu sukcesów Światowida jednak w ostatnich latach historia się zgoła odmieniła i obie drużyny najpierw zbliżyły się poziomem by w obecnym sezonie walczyć o diametralnie inne cele. Światowid próbuje utrzymać się w lidze natomiast Sparta walczy o awans do V ligi.
Nie sposób nie zauważyć, że drużyna Sparty pozycję swą zawdzięcza ściągniętym do Węgorzyna bardzo wartościowym zawodnikom oraz znacznemu wsparciu sponsorskiemu. Ciekawym jest na pewno fakt, że trzon drużyny Sparty tworzą byli zawodnicy łobeskiego Światowida (Piotr Grochulski, Wojtek Kliś i Artur Samal) a sam trener Ryszard Jarzyna ma za sobą także grę w naszej drużynie.

Mecz pomiędzy obiema ekipami w rundzie jesiennej zgromadził na łobeskim stadionie sporą liczbę kibiców dlatego też należy przypuszczać, iż w rewanżu będzie podobnie. Wtedy miał miejsce dość nieprzyjemny incydent na trybunach gdzie po wymianie wyzwisk starli się kibice obu drużyn. Miejmy nadzieję, że mecz w Węgorzynie przebiegnie w dobrej atmosferze i walka odbędzie się jedynie na elementy kibicowskiego stylu czyli doping i oprawę meczową. Porównywanie liczby kibiców przychodzących na mecze obu drużyn w obecnym sezonie, tak obszernie komentowane na Ligowcu, nie ma specjalnego sensu gdyż Sparta gra swój najlepszy sezon od lat natomiast Światowid najgorszy więc liczby te mimo różnej liczby mieszkańców muszą być inne.
Przed nami na pewno zacięty i emocjonujący mecz. Światowid po przerwaniu serii 17 meczów bez zwycięstwa od trzech kolejek schodzi z boiska jako wygrany, co pozwoliło na oddanie miana czerwonej latarni drużynie Jantara Dziwnów i uzyskanie nad nim już czteropunktowej przewagi oraz zbliżenie się na punkt do zajmującej czternastą pozycję Vielgovii.
Sparta zajmuje obecnie pozycję lidera mając w dorobku tyle samo punktów co Sarmata Dobra jednak bilans meczów bezpośrednich powoduje, że to właśnie Sparta jest pierwsza. Mecz ze Światowidem ma być dla Sparty kolejnym krokiem w awansie do upragnionej V ligi.

Wszyscy wiemy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, więc mimo zajmowanych pozycji jego wynik do końca pozostanie kwestią otwartą.
Zapraszamy wszystkich kibiców obu drużyn na ten mecz

LKS Sparta Węgorzyno - MLKS Światowid Łobez
Sobota 31 maja 2008r. Stadion Miejski w Węgorzynie, godzina 16:00UWAGA!


Zbiórka aut oraz wszystkich chętnych o godzinie 15:10 pod stadionem. Dla nikogo nie zabraknie miejsc ponieważ będą wynajęte busy.


Dużo mówicie ostatnio o Niebieskiej Armii dlatego KAŻDY zakłada na mecz koszulkę w kolorze niebieskim, morskim, błękitnym czy każdym innym odcieniu niebieskiego. Kto ma inny kolor, nie jedzie :)
Rozszerzona zawartość newsa