MLKS Światowid Łobez vs Radovia Radowo Małe
Dodane przez filippo dnia 04. June 2008 10:06
W bólach, po ciężkim stresie docieramy do końca sezonu piłkarskiego 2007/2008 w lidze okręgowej. Drużynie Światowida w ostatnim pojedynku przyjdzie zmierzyć się z najbliższym sąsiadem czyli Radovią Radowo Małe.

Radovia po spadku z V ligi i zdekompletowaniu drużyny nie radziła sobie zbyt dobrze w rundzie jesiennej jednak na wiosnę wyrównała loty i zapewniła sobie ligowy byt. Cieszy fakt, że w drużynę z powodzeniem wkomponowali się młodzi zawodnicy którzy przy doświadczonych Kmieciu, Drożdżewskim, Krakusie i Gradusie zdobywają cenne doświadczenie.
Światowid z kolei, sezon ten może zaliczyć do najgorszych od wielu wielu lat. Mimo sporego potencjału i dobrej pracy trenera Poniewiery efektów nie było. Kilka dobrych meczów w rundzie jesiennej oraz wygranie wszystkich sparingów w przerwie zimowej nie zapowiadało, że praktycznie całą wiosnę Światowid będzie zajmował ostatnie miejsce w tabeli oraz zaliczy passę 17 meczów bez wygranej. Mając już nóż na gardle w końcówce sezonu drużyna zaczęła odnosić pierwsze zwycięstwa gdy dołączył do niej Andrzej Jabłoński wraz z trenerem. Na szczęście pozwoliło to opuścić miejsce bezpośredniego spadku. W chwili obecnej przed meczem z Radovią, Światowid wciąż nie ma zapewnionego bytu gdyż w przypadku przegranej oraz kilku innych okoliczności w wyższych ligach, grozi mu dwumecz barażowy z przedostatnią ekipą II grupy LO którą jest Sokół Różańsko. Gdy zaś w sobotnie popołudnie Światowid zejdzie z boiska zwycięski a Vielgovia Wielgowo przegra z Zorzą Dobrzany wtedy utrzymanie stanie się faktem.

Wygranie tego meczu w obliczu docierających sygnałów o absencji trzech podstawowych zawodników Radovii może niektórym wydawać się łatwe lecz nie będzie takie na pewno bo ich zmiennicy są również wartościowymi piłkarzami a Marek Gradus znany jest z tego, że w strzela Światowidowi gole praktycznie w każdym meczu. Niestety w drużynie Światowida zabraknie też dwóch podstawowych zawodników: Piotrek Kulczyński po brutalnym faulu zawodnika Sparty Węgorzyno w ostatnim meczu wciąż narzeka na bóle i opuchliznę kostki. Michał Koba ma to szczęście, że wylosował bilety na pierwszy mecz Polaków na tegorocznym Euro i wybiera się tam odpowiednio wcześnie.

Wszystkie te fakty powodują iż emocji na pewno nie zabraknie dlatego też zapraszamy wszystkich kibiców obu drużyn na ten mecz.

MLKS Światowid Łobez - LKS Radovia Radowo Małe; Stadion Miejski w Łobzie 07 czerwca 2008r. godz. 16:00

Przedmecz Mistrzów Ligii Okręgowej Juniorów o godzinie 13:30.


Rozszerzona zawartość newsa