Kolejny remis...
Dodane przez GuraalCFC dnia 03. August 2009 09:30
W dniu wczorajszym (1.08.2009) Na stadionie miejskim w Łobzie odbył się kolejny sparing Światowida Łobez w którym rywalem był Piast Chociwel, występujący w IV lidze.

I połowa zaczęła się od ataków gości. Już w pierwszej akcji zawodnik z Chociwela przeszedł obok 3 naszych piłkarzy i oddał strzał z 16 metrów na bramkę strzeżoną przez Krystosiaka. Na szczęście strzał niecelny. Gra była wyrównana, raz atakowali goście raz gospodarze, jednak bardziej klarowne sytuacje podbramkowe mieli zawodnicy Światowida. Sytuacji podbramkowych nie umieli wykorzystać: Dudek, Wojciechowski... i te zmarnowane sytuacje się zemściły, gdyż na około 15 minut przed końcem pierwszej połowy Krystek skapitulował. Bramka padła po rzucie wolnym z bardzo bliskiej odległości. Do końca połowy rezultat się nie zmienił.

Na II połowę Światowid wyszedł teoretycznie w mocniejszym składzie, jednak w jego grze brakowało czegoś z I połowy. I tak po błędzie bramkarza(Góreckiego) zawodnicy Piasta strzelają swoją drugą bramkę. Od tej pory Światowid zaczyna grać mądrzej i lepiej. Bramkę kontaktową strzela Kulczyński (z akcji) jak i tę dającą remis ( z karnego). Do końca meczu wynik 2:2 nie uległ zmianie.

Po tym meczu nasuwa się jedno znaczące pytanie: jak Światowid może grać tak dobrze z IV-ligowcami, jeżeli w sparingu z Iną Ińsko tak dobrej gry nie było?
I na marginesie: gdyby nie błąd Góreckiego MLKS odniósł by zwycięstwo w tym meczu...