Podsumowanie sezonu przygotowawczego
Dodane przez filippo dnia 14. August 2009 22:40
W związku z tym że liga rusza już za chwilę pozwoliłem sobie na małe podsumowanie przerwy wakacyjnej oraz wszystkich wydarzeń które miały miejsce w ciągu jej trwania w MLKS Światowid Łobez.


Czytaj więcej
Rozszerzona zawartość newsa
W tym roku bez wątpienia byliśmy świadkami dość poważnych zmian które zaszły w naszym klubie. Za wcześnie mówić o długotrwałych efektach tych zmian ale jesteśmy pełni nadziei, że się ich w końcu doczekamy.
Słów kilka o tym co nowego.

Na kilka kolejek przed końcem poprzedniego sezonu posadę trenera stracił Mariusz Poniewiera którego do końca sezonu zastąpił ówczesny trener drużyny juniorów Stanisław Przybylak (oficjalnie bo nieoficjalnie drużyną zajmował się jej kapitan Artur Samal). Drużyna zakończyła sezon na miejscu 12 niezagrożonym spadkiem choć bardzo blisko tej strefy. Tuż po zakończeniu sezonu odbyło się zebranie zarządu klubu na którym rezygnację z funkcji trenera obu drużyn (juniorów i seniorów) złożył Pan Stanisław Przybylak. W związku z tym podjęto działania mające na celu znalezienie nowego trenera.

W tzw. międzyczasie do składu zarządu dołączyły dwie całkowicie nowe osoby, nigdy wcześniej nie związane z MLKS-em w osobach Panów Michała Karłowskiego i Ryszarda Lewińskiego - obaj panowie weszli do zarządu z nowymi pomysłami i obiecali wydatnie pomóc w działalności klubu - czekamy na efekty.

W związku z wyraźną chęcią zawiązania klubu piłkarskiego w podłobeskim Dalnie władze miejskie, społeczność Dalna oraz działacze Światowida zdecydowali się na powołanie drużyny rezerw czyli Światowid II Łobez która działając przy MLKS-ie korzystałaby z jego bazy sprzętowej i doświadczenia a rozgrywała swe mecze w Dalnie. Drużyna Światowida II Łobez rozpoczęła swoje przygotowania do występów w V grupie szczecińskiej B Klasy a jej trenowaniem zajął się wieloletni zawodnik Światowida Pan Grzegorz Urbański.

Po dość krótkich poszukiwaniach posadę trenera pierwszego zespołu zaproponowano rodowitemu łobezianinowi, wychowankowi Światowida, Panu Januszowi Skrobińskiemu który kilka dni wcześniej po ponad dwóch latach zrezygnował z trenowania zespołu Iny Ińsko. Janusz Skrobiński zdecydował się trenować zarówno drużynę seniorów jak i juniorów by mieć dokładny ogląd tego co w klubie posiada. Być może jest to mało ważne ale niejako z obowiązku informujemy, że przychodząc do Łobza Janusz Skrobiński odrzucił propozycję działaczy Remora Recz.
W związku z objęciem posady trenera przez Janusza, do klubu zgłosiło się kilku zawodników chcących reprezentować jego barwy:
- Denis Chodyna z Iny Ińsko
- Paweł Wojciechowski z Iny Ińsko
- Dawid Dudek z Sarmaty Dobra
- Rafał Zielonka - z Iny Ińsko - powrót do Łobza
- Karol Kozłowski - z Iny Ińsko - powrót do Łobza
- Mateusz Sygnowski - z Drawy Drawsko Pomorskie - powrót do Łobza
Wszyscy Ci piłkarze spełnili oczekiwania i zostali zawodnikami MLKS-u.
Nie doszły do skutku transfery Grzegorza Adamka z Iny Ińsko, oraz najbardziej spektakularny i wywołujący sporo emocji i niepotrzebnego zamieszania Krzysztofa Kieruzela z Sarmaty Dobra który to wyraził chęć grania z naszym klubie, wystąpił w jednym ze sparringów po czym jego macierzysty klub nie wyraził zgody na odejście, karnie zawiesił go za rozegranie meczu w Światowidzie i finalnie wypożyczył do Hutnika Szczecin natomiast kilka dni przed wcześniej ustalonym terminem działacze Sarmaty odmówili rozegrania zaplanowanego sparingu - trudno zrozumieć takie działanie Sarmatów ale nie nam je oceniać.

Atmosfera w drużynie jest dobra bo po sezonie nikt nie odszedł, w samym klubie atmosfera się poprawiła, mamy drużynę mniej więcej w tym samym przedziale wiekowym, Ci którzy dołączyli są w Łobzie dobrze znani więc nie musieli się specjalnie aklimatyzować.
Nie da się ukryć że Światowid Łobez jest jedną z niewielu drużyn która niemalże w 100% oparta jest na swoich wychowankach czy mieszkańcach Łobza.

MLKS Światowid Łobez rozegrał mecze sparingowe z następującymi drużynami:
- 15 lipca godz. 19:00 - Światowid II Łobez (B Klasa) - Stadion w Łobzie - 6:0
- 18 lipca; godz. 13:00 - Sparta Węgorzyno (V Liga) - Stadion w Węgorzynie - 4:3
- 22 lipca; godz. 17:00 - Hutnik Szczecin (IV liga) - Stadion w Łobzie - 3:1
- 25 lipca; godz. 18:00 - Ina Goleniów (IV liga) - Stadion w Łobzie - 0:1
- 29 lipca; godz. 19.00 - Ina Ińsko (Liga Okręgowa) - Stadion w Ińsku - 3:3
- 1 sierpnia; godz. 17:00 - Piast Chociwel (IV liga) - Stadion w Łobzie - 2:2
- 5 sierpnia; godz. 19:00 - Radovia Radowo Małe (A Klasa) - Stadion w Radowie Małym - 2:2
- 8 sierpnia; godz. 14:00 - Zorza Dobrzany (V liga) - Stadion w Łobzie - 4:1

Bilans: 3 zwycięstwa, 2 porażki i 3 remisy. Bramki strzelone - 22; stracone - 14

Drużyna wystąpiła także w małym turnieju w Drawsku Pomorskim. Nie doszły do skutku mecze z Sarmatą Dobra i niestety z Flotą Świnoujście ale jej działacze obiecali że drużyna przyjedzie do nas na pewno w innym terminie.

Zarząd przewiduje sporo atrakcji na najnowszy sezon - każdy mecz rozgrywany w Łobzie ma być ubarwiony atrakcjami dla kibiców. Udało się w końcu pozyskać osobę do prowadzenia spikerki meczowej. Od tego sezonu będzie ją prowadziła Pani Joasia Pietrzyk - chyba jedyna kobieta w regionie.
Za sprawą Pana Jacka Kamińskiego drużyna wyposażona została w komplet dresów, natomiast zarząd zakupił torby oraz sukcesywnie doposaża piłkarzy w obuwie meczowe.

Nie da się ukryć że sporo się dzieje w łobeskim klubie ale chyba każdy łobeski kibic czekał na takie zmiany z utęsknieniem bo walka o utrzymanie w Lidze Okręgowej chyba mało którego kibica zadowalała. Teraz czekamy z kolejną dawką nadziei na wyniki ligowe oraz konsekwencje tych wszystkich zmian.


Światowid Łobez 2009/2010

W górnym rzędzie od lewej stoją: Kierownik drużyny Artur Sadowski, Łukasz Zielonka, Łukasz Brona, Remigiusz Borejszo, Mateusz Sygnowski, Michał Koba, Tomasz Górecki, Paweł Krystosiak, Damian Brodowicz, Dawid Dudek, Kamil Iwachniuk, Artur Andrusieczko, Trener Janusz Skrobiński, Sekretarz Klubu Jan Rzeszutek, Opiekun Obiektu Andrzej Hadam.
W dolnym rzędzie od lewej: Denis Chodyna, Kamil Kacprzak, Marcin Grzywacz, Waldemar Popielewski, Sebastian Rajca, Marcin Mosiądz, Mariusz Zych, Tomasz Rokosz, Artur Samal- Kapitan, Skarbnik Eugeniusz Krekora, Prezes Stanisław Szarkiewicz