Wywiad z Prezesem
Dodane przez filippo dnia 28. December 2009 15:56
Przedstawiamy wam krótki wywiad z nowym Prezesem MLKS Światowid Łobez Panem Januszem Skrobińskim.

Autorem wszystkich pytań jest Mati.


Czytaj Więcej
Rozszerzona zawartość newsa
Jak wiadomo wizerunek klubu nie jest najlepszy, jaki jest Pana pomysł na jego poprawę?
Janusz Skrobiński: W chwili obecnej tylko ciężka praca nowego zarządu jak i wszystkich pozostałych ludzi z Klubem związanych jest w stanie ten wizerunek poprawić. Dla nas najważniejszymi kwestiami są te organizacyjne i sportowe. Mamy po prostu świadomość tego, że wtedy gdy wszystkie kwestie sportowe i organizacyjne będą na wysokim poziomie będzie lepiej bo od nich ów wizerunek Klubu na zewnątrz zależy w znacznej mierze.

Czy postawicie jako zarząd na wychowanków, jak do tej pory, czy jest szansa na sprowadzenie doświadczonych zawodników?

J.S: Oczywiście, że stawiamy na swoich własnych wychowanków bo nie może być inaczej, jednak chcielibyśmy pozyskać również kilku doświadczonych graczy po to by Ci nasi młodzi zawodnicy mieli się od kogo uczyć i przy kim zdobywać niezbędne doświadczenie.

Czy już podczas przerwy zimowej dokonane będą jakieś konkretne wzmocnienia? Czy dopiero po zakończeniu sezonu?
J.S: Już w przerwie zimowej chcielibyśmy pozyskać czterech zawodników - napastnika, dwóch rozgrywających i obrońcę.

Czy można dzisiaj mówić o konkretnych piłkarzach którzy w przerwie zimowej przejdą do Światowida? Czy ktoś opuści łobeski klub?
J.S: Niestety jest na to jeszcze za wcześnie. Jesteśmy umówieni po nowym roku na rozmowy z czterema zawodnikami - co z tych rozmów wyniknie póki co ciężko wyrokować ale na pewno poinformujemy o tym wszystkich kibiców Światowida. Jedyne co możemy zdradzić to to, że poszukujemy w najbliższej okolicy. Jeśli zaś chodzi o ubytki – jako takich nie będzie poza Piotrem Kulczyńskim który prawdopodobnie wyjedzie na misję do Afganistanu - sprawa ma się wyjaśnić niebawem.

Czy za pieniądze otrzymywane od urzędu da się zrobić w Łobzie V-IV ligę?
J.S: Budżet który otrzymuje Światowid na tą chwilę w pełni zaspokaja potrzeby i plany na najbliższy rok. Burmistrz Łobza Pan Ryszard Sola obiecał, że przykładem władz Dobrej, w przypadku awansu będzie forsował przed Radą Gminy zwiększenie dotacji dla Klubu.

Jeżeli poprzedniemu zarządowi nie udało się pozyskać sponsorów, to czemu Wam ma się udać?
J.S: Nikt nie mówi, że nam się uda. Każdy z nowych członków zarządu ma doświadczenie czy to z prowadzenia własnej działalności gospodarczej czy pracy dla innych dlatego też postaramy się wykorzystać je maksymalnie po to by ludzie chętni zainwestowania swoich pieniędzy w Klub się w nim znaleźli, bo chcemy aby to była właśnie inwestycja która będzie również sponsorom przynosiła korzyści.

Jakie są ambicje Światowida na najbliższe lata?
J.S: W rundzie rewanżowej sezonu 2009/2010 walka o jak najwyższą pozycję w tabeli, natomiast w sezonie następnym walka o awans do V ligi. Jak się to uda wtedy porozmawiamy o planach na następne lata.

Stosunki na linii poprzedni zarząd-kibice były delikatnie mówiąc złe, czy macie zamiar je zmienić?
J.S: Jak najbardziej, czego chyba dość wymiernym efektem jest to, że w nowym zarządzie znalazł się człowiek który ze środowiska kibicowskiego się wywodzi a sam usilnie twierdzi, że najpierw jest kibicem a dopiero potem członkiem zarządu. Liczymy, że wydatnie nam w odbudowie tych relacji pomoże. Są pewne pomysły dzięki którym chcielibyśmy przyciągnąć na stadion większa liczbę widzów i mamy spore nadzieje na owocną współpracę z obecną „ekipą” kibiców.

Jak ocenia pan stworzenie drugiej drużyny Światowida? Czy te pieniądze nie lepiej byłoby przeznaczyć na pierwszą drużyną?

J.S: Temat ten wciąż wzbudza sporo niepotrzebnych emocji, które w naszym odczuciu spowodowane są jedynie przez niewiedzę. Uważam, że jest to pomysł dobry i potrzebny choć nie da się ukryć że jeszcze sporo jest w tym temacie do zrobienia. Chcę by drużyna Światowid II Łobez była tym czym są rezerwy w każdym normalnym Klubie czyli miejscem ogrywania zawodników młodych, czy rezerwowych z drużyny pierwszej. Ze swojej strony zrobię wszystko by tak właśnie było. Drużyna w swym debiutanckim sezonie ma tylko jeden cel w dodatku dość ambitny ale jak najbardziej możliwy do zrealizowania czyli awans do A Klasy. Pieniądze które Klub dostał na działalność II drużyny traktujemy jako inwestowanie w drużynę pierwszą bo ma ona mieć z tego wymierne skutki.

Czy chciałby Pan coś jeszcze dodać?
J.S: Ze swojej strony jak i całego Zarządu Klubu chciałbym życzyć wszystkim kibicom, działaczom jaki zawodnikom wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku oraz zaprosić na pierwszy mecz który odbędzie się tradycyjnie dnia 01 stycznia o godzinie 14:00. Po kilku latach przerwy wracamy z hali do rozgrywania noworocznego meczu na powietrzu.