Rusza liga!
Dodane przez stivo dnia 17. March 2011 19:13
Po tygodniach oczekiwań na boiska znów wybiegną nasi ulubieńcy. W końcu doczekaliśmy się weekendów z okręgówką.
Pierwszy mecz po przerwie zimowej Światowid rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem MLKSu będzie szczecińska Kasta Majowe - jeden z najmłodszych klubów w rejonie. Spotkanie na pewno będzie ciekawe głównie ze względu na ostatnie zmiany jakie dokonały się w Naszym klubie. Wszyscy z zaciekawieniem będą oczekiwać informacji jak sprawdzi się drużyna pod wodzą nowego trenera, bez zawodników, którzy odeszli, ale z zawodnikami, którzy dołączyli w przerwie.

Runda jesienna pokazała, że w drużynie MLKSu drzemie ogromna siła i w końcu jest w stanie wywalczyć oczekiwany od dawna awans. I jak po ośmiu latach oczekiwań Real Madryt awansował do 1/4 Ligi Mistrzów, tak i Światowid jest w stanie awansować o klasę wyżej. Szansa na postawienie pierwszego z piętnastu kroczków w tym kierunku już w sobotę.

Na inaugurację rundy jesiennej Światowid pokonał Kastę 2:1. Powtórzenie takiego wyniku, byłoby dobrym omenem na początek rundy rewanżowej. Wynik wyższy będzie tym bardziej cieszył.
W tabeli Kasta zajmuje dopiero 13. pozycję i zdobyła 16 punktów. U siebie gospodarze zagrali tylko pięć spotkań z czego wygrali trzy. Światowid na wyjeździe sprawował się przeciętnie, bo wygrał 3 spotkania, 3 zremisował i jedno przegrał. Szansa na potwierdzenie swoich aspiracji zwycięstwem jest więc duża, jednak po dłuższej przerwie nie wszystko jeszcze może współgrać perfekcyjnie, więc i jeden punkt powinien być sukcesem.

Wszystkich kibiców zapraszamy w miarę możliwości na wizytę na osiedlu Majowym i dopingowanie Naszej drużyny. Mecz o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Dąbskiej. Przedmecz juniorów o 13:00.


Rozszerzona zawartość newsa