Sparta rozjechana i zniechecona do gry
Dodane przez eazy dnia 28. July 2007 22:08
Mecz rozpoczął sie z 10 min. opóźnienie, gdyż gryficzanie nie mogli skompletować składu. Za nim zebrali sie do kupy już w 4 min. otrzymali cios. Kacprzak wrzucał z rzutu wolnego w pole karne , piłkę przepuścił Momot a Kobi dostawił nogę i było 1:0. Potem Spartanie odzyskali wigor , lecz starczyło go na 10 min. ładnie rozegrana akcja pomiedzy Kobim i Momotem i ten drugi za linii 16 metrów strzela nie do obrony. Dalsza gra to nieudolne akcje gości i bardzo dobrze wyprowadzane kontry naszych zawodników. W efekcie jednej z tych akcji , idealną sytuacje na przełamanie ma Peny niestety bramkarz broni strzał ale w chwilę później po wrzutce aktywnego Momota kapitalną bramkę z woleja strzela Mosiądz. Brameczka do szatni a Spartanie kompletnie rozbici. W międzyczasie dochodzi do rękoczynów w których prym wiedzie młody Sygnowski , sędzia nie widząc sytuacji karze czerwoną kartką zawodnika gości .

II połowa to bardzo dobra gra Światowida sporo sytuacji bramkowych niestety zawodzi skuteczność Wielgusa , Iwachniuka , Grzywacza i Krystosiaka. Ten ostatni stanął przed szansą zdobycia bramki z karnego po faulu na Ostaszewskim. Strzelił jednak jak piłkarz futbolu amerykańskiego, niczym Janikowski posłał piłkę między słupkami ale na wysokości drugiego piętra. Znacznie lepiej spisywał się na bramce gdzie wybronił dwie stuprocentowe okazje gryficzan. W 65 min. wynik meczu na 4:0 podwyższył po indywidualnej akcji Kacprzak. Ten sam zawodnik tuż pod koniec meczu wdał sie w przepychanki z kapitanem Sparty , co skończyło się czerwonymi kartkami i przedwczesnym zakończeniem meczu. Choć chyba zanim zawodnicy gości opuścili boisko sędzia uznał bramkę Rokosza , który nieatakowany umieścił piłkę w bramce głową.

Skład Światowida: Krystosiak ( od 70 min. Marczak), Osiński, Sygnowski, Mosiądz ( od 60 min. Łań),Borejszo ( od 46 min. Ostaszewski , od 70 min Momot ponownie), Koba, Grzywacz, Kacprzak, Rokosz, Iwachniuk, Momot ( od 46 min. Wielgus)

Wynik 5 : 0 ( 3:0)
Rozszerzona zawartość newsa