Rezerwy MLKS zagrają o szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.
Dodane przez MLKSLobez dnia 25. October 2011 13:28
30 października na Stadionie Miejskim w Łobzie odbędzie się ostatnia kolejka rundy jesiennej B klasy grupy 2, w której to liderem jest MLKS Światowid.

Zawodnicy Rezerw spisują się w tym sezonie rewelacyjnie. Dotychczas wygrali siedem z ośmiu rozegranych spotkań i z dorobkiem 21 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zaraz za nimi ze stratą trzech punktów, ale z jednym rozegranym meczem mniej uplasował się zespół z Witkowa, który to uległ Rezerwom Światowida w pierwszej kolejce 5-1. Na listę strzelców wpisywali się w tym spotkaniu Paweł Wojciechowski, Paweł Wielgus, Mateusz Ostaszewski i dwukrotnie Łukasz Brona. Już dzisiaj można powiedzieć, że w tej rundzie Światowid, jako jedyny zespół w lidze, zawsze wracał z kompletem punktów z meczy wyjazdowych, zdobył osiemnaście bramek, co daje imponującą średnią 4,5 bramki na mecz, i stracił pięć, 1,25 na mecz. Słabszą stroną Łobeskiej drużyny okazały się mecze na własnym boisku gdzie doznali jedynej w tej rundzie porażki z zespołem z Ulikowa. Rezerwiści grając u siebie, czternastokrotnie pokonali bramkarza rywali, 3,5 bramki na mecz, i sześciokrotnie musieli wyciągać piłkę ze swojej siatki, 1,5 bramki na mecz. Jednak po ostatnim spotkaniu w Łobzie, w którym to zdeklasowali rywala z Szadzka 7-1 a hattrickiem popisał się Marcin Mosiądz, do kolejnego meczu można podejść optymistycznie.

Niedzielnym rywalem Światowida będą rezerwy z Suchania, które z dorobkiem 16 punktów zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli. Pierwsze spotkanie obu ekip, 18 października 2009 roku w Suchaniu, zakończyło się wynikiem 2-2, w rewanżu Światowid pokonał na własnym boisku, po samobójczym trafieniu, Rezerwistów z Suchania 1-0. W sezonie 2010/2011 zespoły spotkały się na inaugurację ligi. Zawodnikom Światowida nie udało się przywieść wtedy z Suchania choćby jednego punktu, ulegając gospodarzom 2-0. W rewanżu Łobescy Rezerwiści prowadzili do przerwy 3-0 i wszyscy liczyli na wysokie zwycięstwo. Goście jednak zdołali się przebudzić w drugiej połowie i po fatalnych błędach w obronie Łobeskiego zespołu, po końcowym gwizdku sędziego Nieradki mogli cieszyć się z kompletu punktów wygrywając 3-4. Bilans spotkań Rezerw Łobeskiego Światowida z rezerwami Orkana Suchań to jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi zespołami zawodnicy z Łobza dostali srogą lekcję footballu. Trzy bramki zaliczki na drugą połowę nie oznaczają wygranej a gra się do ostatniego gwizdka sędziego.

Czy przed niedzielnym spotkaniem odrobili pracę domową i tym razem nie dadzą się zaskoczyć zawodnikom z Suchania? Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco i z pewnością dostarczy wielu emocji.