Koniec?
Dodane przez filippo dnia 02. February 2012 12:19
MLKS Światowid Łobez - 2 Lutego 2012 roku.

W dniu 17go marca zaplanowane są pierwsze mecze po zimowej przerwie w Wojewódzkiej Lidze Okręgowej. W Kasie Klubu nie ma ani grosza. Drużyna MLKS Światowid Łobez nie rozegrała dotąd ani jednego spotkania kontrolnego. Wystąpiła jedynie na turnieju halowym organizowanym przez Sarmatę Dobra kilka tygodni temu. Treningi odbywają dwa razy w tygodniu jedynie w hali. Z klubu odszedł do Świtu Skolwin (v-ce lider ligi) Michał Białecki, kilku kolejnych zawodników kuszą działacze innych klubów z województwa.

Klub nie otrzymał dotacji gminnej ze względu na anulowanie wyników poprzedniego konkursu. Wnioski na nowy konkurs, ze zmienionymi przez gminę zasadami, rozpatrywane będą dopiero 29 lutego. Stosunki na linii Klub-Burmistrz są wciąż, delikatnie mówiąc, nie najlepsze więc nie jest do końca pewne czy wniosek MLKS Światowid Łobez otrzyma pozytywną opinię. Jeśli jednak będzie ona pozytywna i z początkiem marca pieniądze wpłyną na konto Klubu - może już być za późno. Łobescy radni zaproponowali kolejne spotkanie z zarządem w dniu 7 lutego. Będziemy informować o jego przebiegu i wynikach.

Były trener Grzegorz Pawlak złożył doniesienie do łobeskiej prokuratury w sprawie rzekomego fałszowania dokumentacji w Klubie. Policja przeprowadza w chwili obecnej postępowanie sprawdzające. Przesłuchano już prezesa klubu. Prokuratura Rejonowa w Łobzie wraz z Policją na wniosek burmistrza Ryszarda Soli, prowadzi już jedno dochodzenia w sprawie "klepsydr" które pojawiły się swego czasu w Łobzie (Zdjęcie w poprzednim newsie).

Pusta kasa, brak konkretnego przygotowywania do sezonu, brak sparingów, zawodnicy w kropce, dwa dochodzenia prokuratorskie, jakieś dziwne podchody byłych działaczy mające na celu zdyskredytowanie obecnych i przejęcie zarządu - oto obraz łobeskiego Światowida na dzień dzisiejszy. Dokąd to wszystko zmierza? Są tacy którzy są z tego dumni.

Do zobaczenia na boiskach B-klasy ?

Szczegółowych informacji na temat sytuacji w Klubie udziela Prezes Marcin Pietrzyk.
Rozszerzona zawartość newsa