II miejsce na turnieju "100% Kibiców" z naszej perspektywy.
Dodane przez GuraalCFC dnia 11. February 2013 23:17
W sobotę 9 lutego 2013 roku w Dobrej odbyła się 7 edycja turnieju "100% kibiców", który był poświęcony oddanemu kibicowi Światowida Łobez Mateuszowi "Matiemu" Kościukiewiczowi, zmarłemu nagle w Berlinie, w drodze na mecz Pogoni Szczecin. W turnieju swój udział zapowiedzieli kibice: Światowida Łobez, Iny Goleniów, Piasta Chociwel, Osadnika Myślibórz, Darłovii Darłowo oraz gospodarze imprezy Sarmaty Dobra. Niestety kibice z Goleniowa nie dojechali, więc w ich miejsce została powołana ekipa składająca się z jednego zawodnika każdej ekipy o nazwie "Dla Matiego".

Imprezę otworzyła burmistrz Dobrej Pani Barbara Wilczek. Chwilę później wyrzucone zostały serpentyny na środek hali oraz przez pół minuty śpiewano "TAKICH NIEWIELU, HEJ MATI NASZ PRZYJACIELU" by uczcić pamięć Mateusza a przez drugie pół minuty "A MELANŻ TRWA".
Po tym akcencie przystąpiono do losowania kolejność meczów. Drużyny grały w jednej grupie, systemem każdy z każdym, po czym do półfinałów awansowały najlepsze 4 ekipy z najlepszym dorobkiem punktowym.

Ekipa złożona z kibiców Światowida Łobez rozpoczęła turniej bardzo źle, ulegając najpierw Osadnikowi Myślibórz, a potem Piastowi Chociwel. Przyczynami tych porażek były: tylko jedna wykonana zmiana w tych dwóch meczach, a co za tym idzie zmęczenie zawodników grających non stop. Po tych dwóch meczach nastąpiła rewolucja w składzie wyjściowym, bo dokonano aż trzech zmian. Na efekty nie trzeba było długo czekać i to tylko utwierdziło kibiców MLKS-u co do wychodzącego składu na każdy pozostały mecz. Pozostałe 4 mecze nasz team wygrał, nie dając rywalom żadnych szans, kontrolując te wszystkie mecze. Poza tym należy pochwalić bramkarza za postawę, którą prezentował. Pierwsze wyjście z grupy w historii sympatyków Światowida stało się faktem!

Wyniki Kibiców Światowida Łobez w fazie grupowej:
Osadnik Myślibórz 2:0 Światowid Łobez
Światowid Łobez 0:1 Piast Chociwel
Dobermani Old Crew 1:3 Światowid Łobez
Dobermani Młodzi Gniewni 1:4 Światowid Łobez
Światowid Łobez 3:1 Dla Matiego
Darłovia Darłowo 0:1 Światowid Łobez

W grupie, drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów i bilansem bramkowym 11:6. Z takim samym dorobkiem punktowym ukończył tę fazę Osadnik Myślibórz, lecz udało im się osiągnąć lepszy bilans bramkowy, więc wygrali oni potyczki grupowe.

Półfinały zostały rozegrane już innym systemem. Polegał on na tym, iż strzelający musiał oddać strzał z rzutu karnego ze skrzynką piwa w rękach, bądź kolegą z drużyny na plecach. Bramkarze natomiast stali obok bramki i nie mogli się ruszyć póki zawodnik strzelający nie oddał strzału.
Naszym kibicom przyszło się zmierzyć z jedną z ekip gospodarzy: Dobermani Old Crew. Rzuty karne przyniosły wiele emocji: napięcia i oczekiwania. Obie ekipy nie potrafiły pokonać bramkarza, bądź pudłowały. Dopiero w szóstej serii wyłoniono zwycięzce, a okazał się nim team kibiców Światowida. W drugim półfinale Osadnik pokonał 2:1 Piast Chociwel.

W meczu o 3 miejsce pewnie wygrali Dobermani, ogrywając Piast 2:0.
W finale spotkały się ekipy Osadnika i Światowida. Niestety dla naszych zawodników finał okazał się pechowy i musieli oni uznać wyższość kibiców z Myśliborza, którzy wygrali ten mecz 2:1.
Kolejność końcowa Turnieju 100 % Kibiców:

1. Osadnik Myślibórz,
2. Światowid Łobez,
3. Dobermani Old Crew Sarmata Dobra,
4. Piast Chociwel,
Drużyny dostały po pamiątkowym dyplomie, a najlepsze ekipy po pucharze. Ponadto zostali wyróżnieni najlepszy strzelec turnieju(Pikosz (Osadnik) 9 bramek) oraz najlepszy bramkarz(Mariusz Dorsz (Dobermani)).

My, fani Światowida czujemy lekki niedosyt, ponieważ bardzo chcieliśmy wygrać turniej który po raz pierwszy poświęcony był pamięci naszego kolegi po szalu (i nie tylko). Chcieliśmy wygraną uczcić jeszcze bardziej jego pamięć i czujemy, że gdyby formuła rozegrania chociażby finału byłaby inna, to odnieślibyśmy upragnione zwycięstwo. Nie da się jednak ukryć, że wysokie drugie miejsce wywalczyliśmy po raz pierwszy w historii tej imprezy, że jest to dużym sukcesem! Ponadto nasze cieszynki z bramek były najlepsze ze wszystkich zespołów, bo każda bramka była dla Matiego. Wszyscy z Łobza: Ci co grali i Ci co nie grali cieszyli się w niesamowicie pozytywny sposób.

Po części halowej turnieju przenieśliśmy się na grilla i "morskie" napoje. Zostały odpalone race i znowu kibice mogli zedrzeć gardło dla Matiego! Nie było żadnych ekscesów, a jedynie przyjazna atmosfera. Dzięki temu my kibice udowodniliśmy, że potrafimy się bawić w bardzo pozytywny sposób i mimo rożnych barw stworzyliśmy jedną wielką rodzinę.

Dziękujemy wszystkim ekipom za udział i oddaną cześć pamięci Matiego a Dobermanom za organizację.

Skład Światowid Łobez Fans:
Ola K. GuraalCFC, Maniek Ś., Maniek P., Ony, Dębol, Flichu, Moluś, Rajek, Seba, Marcin N.

Rozszerzona zawartość newsa