Święta Wojna
Dodane przez filippo dnia 31. March 2014 18:09
Już w najbliższą sobotę 05.04.2014 o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Łobzie MLKS Światowid Łobez zmierzy się o ligowe punkty w "powiatowych derby" z aspirującą do awansu Spartą Węgorzyno. Dla wielu kibiców a być może i samych piłkarzy będzie to mecz rundy.

Węgorzyńska Sparta w rundzie rewanżowej nie spisuje się na miarę oczekiwań swego zarządu, który to po dwóch porażkach zdecydował się zwolnić z funkcji trenera, świetnie znanego i szanowanego w Łobzie, Piotra Grochulskiego. Zastąpił go Jacek Chyła który ostatnio trenował Świt Skolwin. Jak na razie efekt jest, bo pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Sparta wygrała 2:0 (z Promieniem Mosty) ale na razie trudno mówić o tym czy była to na pewno dobra decyzja skoro "Grochu" przygotowywał drużynę całą zimę dodatkowo wzmocnioną o bardzo doświadczonego "ligowca" Dominika Sobańskiego. Czas pokaże a łobeskich kibiców pewnie bardziej interesuje los "Grocha" niż Sparty ;)

Światowid natomiast stawia na stabilizację i nie ma żadnych mocarstwowych planów na ten sezon. Drużyna trenuje niezmiennie pod okiem Dariusza Kęsego i poza powrotem z Sarmaty Dobra Damiana Mosiądza i pozyskaniem Grzegorza Pawłowskiego (ex. Pogoń Świebodzin, Energetyk Gryfino), nie poczyniła żadnych większych ruchów transferowych. Runda rewanżowa obecnego sezonu jak dotąd wygląda całkiem dobrze bo Światowid nie przegrał żadnego z trzech dotychczas rozegranych meczów. Wprawdzie dwa zremisował (po 1:1 z Wichrem Brojce i Tanowią Tanowo) ale ostatni wyjazdowy z Kastą Majowe Szczecin wygrał 3:2 co pozwoliło mu na awans na szóstą pozycję w ligowej tabeli.

W rundzie jesiennej piłkarze Sparty musieli uznać wyższość kolegów ze Światowida i schodzili z własnego boiska pokonani 1:0. Co ciekawe Światowid jako jedyny pokonał Spartę w tamtej rundzie.
Czy Sparta będzie chciała wziąć za tę porażkę rewanż czy może Światowid zapragnie zostać jedyną drużyną której uda się dwukrotnie pokonać aspirującą do awansu Spartę? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę.


Jako, że od kilku już lat pojedynki obu drużyn są naprawdę zacięte, należy przypuszczać, że sobotnie popołudnie w Łobzie będzie obfitowało w konkretne sportowe emocje.

Od Zawsze Na Przekór Tym Co Nie Wierzą - MLKS Światowid Łobez

Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.Rozszerzona zawartość newsa