Twierdza nadal nie zdobyta.
Dodane przez filippo dnia 23. March 2015 14:07
Przed drugą kolejką rundy rewanżowej sezonu 2014/2015 mało kto stawiał na zwycięstwo MLKS Światowid Łobez nad GKS Mierzyn.

Światowid Łobez przegrał w pierwszej kolejce z Iskierką Śmierdnica 3:0 a w ostatnim spotkaniu z obecnym rywalem uległ na boisku w Mierzynie aż 5:3. W przerwie zimowej Klub z Siewnej opuściło sześciu podstawowych zawodników a pierwszy bramkarz oraz dwóch podstawowych obrońców boryka się z kontuzjami. To wszystko sprawiło iż gospodarze, przez wielu, skazywani byli na pewną porażkę.

Nadzieję na zwycięstwo dawał jedynie wynik z ostatniego spotkania na własnym stadionie z rywalem z Mierzyna w którym to Światowid pewnie wygrał 5:1. Wtedy to trzy bramki strzelił nieobecny już w składzie Rafał Komar a po jednej dołożyli także nieobecny już Krzysztof Stefaniak oraz Remigiusz Borejszo.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 11:00 i już 10 minut później Światowid po bramce Remigiusza Borejszo prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą gościom udało się wyrównać wynik spotkania. Jeden z zawodników skorzystał z niefrasobliwości obrońcy MLKS-u i strzałem z półwoleja, z około jedenastu metrów nie dał szans bramkarzowi Światowida.
Po przerwie długo utrzymywał się wynik remisowy ale to podopieczni Dariusza Kęsego stwarzali sobie coraz więcej sytuacji bramkowych. Pod koniec pierwszej połowy Remigiusz Borejszo dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Łukasza Brony, którego strzał obronił bramkarz gości odbijając piłkę przed siebie. W tym zamieszaniu pod bramką najszybciej odnalazł się Michał Koba który z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki rywali.

Światowid pokonał GKS Mierzyn 2:1 i tym samym podtrzymał serię zwycięstw na własnym boisku. Po tej kolejce zajmuje trzecią pozycję w tabeli i jako jedyny zespół w lidze nie stracił jeszcze punktów na własnym obiekcie.

MLKS Światowid Łobez - GKS Mierzyn 2:1