Nowy sezon - Nowe nadzieje.
Dodane przez filippo dnia 03. September 2016 21:24
MLKS Światowid Łobez rozpoczął nowy sezon piłkarski w najniższej klasie rozgrywkowej. Brak perspektyw, problemy kadrowe i finansowe nie nastrajały pozytywnie. Ale to wszystko już chyba za nami. Ale od początku.

Najpierw zmuszeni byliśmy rozstać się z naszym trenerem Dariuszem Kęsym który otrzymał propozycję od działaczy ze swego rodzinnego Reska którzy zaproponowali mu prowadzenie tamtejszej Mewy. W chwili gdy padła ta propozycja w MLKSie nie działo się nic co dawało nadzieję, na to, że będziemy walczyli o cokolwiek więcej niż o przetrwanie. Darek dawał z siebie od dawna już dużo więcej niż było od niego wymagane a tak naprawdę trudno było cokolwiek wymagać od kogoś kto robił to społecznie, bez wynagrodzenia. Serdecznie dziękujemy mu za wszystko co zrobił dla MLKSu przez te kilka ciężkich lat (dokładnie 5,5 roku).

Odszedł trener. Zaraz po tym odeszło też kilkoro zawodników którzy dali się przekonać działaczom "innego" klubu.
Czy mogło być gorzej?

Niespodziewanie zwrot akcji nastąpił w czerwcu gdy na konto Klubu wpłynęła pewna kwota od Gminy Łobez. Nie znamy szczegółów ale kwota ta miała zabezpieczyć część zaległych zobowiązań.
Kolejny zwrot to już miesiąc sierpień gdy doszło do spotkania z pierwszym inwestorem w Łobeskiej Strefie Ekonomicznej który to wyraził zainteresowanie sponsorowaniem MLKS Światowid Łobez. Spotkanie to przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zakończyło się podpisaniem wstępnej umowy sponsorskiej z nowopowstałym polskim oddziałem łotewskiej spółki ECO Revolution. Już następnego dnia pierwsza umówiona kwota pieniędzy wpłynęła na konto Klubu.

W związku z tym natychmiast ożywieniu uległa sytuacja wszystkich związanych z MLKSem. Informacja została przekazana wszystkim wiernym zawodnikom. Rozpoczęto także rozmowy z kilkoma innymi których moglibyśmy pozyskać. Zaczęto także szukać trenera. Jako, że liga nie jest jakoś specjalnie wymagająca a pieniędzy wciąż nie jest zbyt dużo poszukiwania rozpoczęto od osób z Łobza. Jednakże żadna z którymi rozmawiano nie wyraziła chęci poprowadzenia naszego zespołu. Gdy zabrakło już pomysłów na to do kogo można byłoby się zwrócić zdecydowano odezwać się do Ryszarda Jamrożego, nie licząc specjalnie na sukces. Jakież było zdziwienie działaczy gdy trener Jamroży, po przedstawieniu sytuacji w jakiej znalazł się Światowid, zgodził się bez wahania. Trener ów jest wszystkim łobeskim kibicom świetnie znany bo to właśnie on doprowadził MLKS Światowid Łobez do ostatniego z awansów - do V ligi w sezonie 2010/2011.
Oto słowa v-ce prezesa Artura Andrusieczki:
"Niezmiernie cieszy możliwość współpracy z takim trenerem, to profesjonalista znający nasze realia. Już raz poprowadził nasz zespół do sukcesu, i bez wahania mogę powiedzieć że jeszcze wiele sukcesów przed nami. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Darkowi, który był z nami w tych najtrudniejszych chwilach przez ostatnie cztery lata. Zawsze mogliśmy na Niego liczyć i On też zawsze może liczyć na nas."

Trener już jest, więc teraz trzeba mu znaleźć ludzi do trenowania. Na szczęście są w Łobzie, i nie tylko w nim, tacy dla których MLKS Światowid Łobez wciąż coś jeszcze znaczy i udało się skompletować dosyć solidną grupę zawodników którzy obiecali, ni mniej ni więcej, awans.
Oto oni:


Rząd górny od lewej: Staszek Sulima, Paweł Szymański, Artur Andrusieczko, Artur Kołodzieżny, Bartek Wierzchowski, Wojtek Modzelan - bramkarz, Oskar Szostak (kapitan), Krystian Wojciechowski, Grzesiek Łaszczuk, Marcin Pietrzyk - Prezes, Ryszard Jamroży - Trener, Mikhail Chuzhaikin - Eco Revolution
Dolny rząd od lewej: Andrzej Sikora, Tomek Rokosz, Patryk Włóka, Jacek Demczuk, Bartek Szymański, Paweł Kuś, Mateusz "Papaj" Ostaszewski.
Brakuje na zdjęciu: Łukasz Falkiewicz - bramkarz, Artur Misztela, Łukasz Pudełko, Konrad Sobala, Zielonka Łukasz

Liczymy na wszystkich zawodników bez wyjątku ale szczególnie cieszy powrót do Łobza Patryka Włóki z Błękitnych Stargard (wypożyczenie) a także powrót po kontuzji Oskara Szostaka, który został wybrany na kapitana drużyny.

Kilka dni temu Pan Aleksandrs Sivaks - właściciel firmy Eco Revolution Polska poprosił o szczegółowe zestawienie potrzeb sprzętowych zawodników MLKS Światowid Łobez.

MLKS Światowid Łobez rozpoczął rundę jesienną sezonu 2016/2017 od spotkania na własnym boisku. Mecz ten zapisze się w historii przez to, że w ciągu zaledwie ośmiu minut od rozpoczęcia gry nasi zawodnicy zdobyli trzybramkowe prowadzenie (3, 5 i 8) minuta meczu. Rywale mimo dobrej gry w środku pola nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki i ulegli aż 5:2.
Bramki w tym meczu strzelali Tomek Rokosz, Bartek Wierzchowski, Mateusz Ostaszewski i dwukrotnie Patryk Włóka
Wszystkie są do obejrzenia na portalu Lobez24.pl - http://lobez24.pl/?news=0460

Dzisiejszy mecz wyjazdowy z Gardominką Mechowo MLKS Światowid Łobez wygrał 2:8. Bramki strzelali Patryk Włóka pięciokrotnie oraz Mateusz Ostaszewski, Artur Kołodzieżny i Jacek Demczuk.

Nie chciałbym być banalny ale wszystko to pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość i miejmy nadzieję że tym razem tlenu nie zabraknie ;)

MLKS Światowid Łobez - Od Zawsze Na Przekór Tym Co nie Wierzą


Rozszerzona zawartość newsa