MLKS Światowid Łobez vs MKS Zorza Dobrzany
Dodane przez filippo dnia 06. September 2007 16:07
Już w najbliższą sobotę 8 września o godzinie 16 drużyna łobeskiego Światowida podejmie na własnym stadionie ekipę Miejskiego Klubu Sportowego Zorza Dobrzany prowadzonego trenera Witolda Kuczyńskiego. Drużyna Zorzy czasy swej krótkiej świetności ma już niestety za sobą, a w lidze okręgowej znalazła się w tym sezonie po spadku z ligi piątej.
Niektórzy z łobeskich kibiców pamiętają doskonały mecz Zorzy z Lechem Poznań w Pucharze Polski w sezonie 2002/2003 - niestety przegrany po dogrywce i serii rzutów karnych stosunkiem 1-3.
Dość historii. Obecnie Zorza to zupełnie inna drużyna, która po sześciu kolejkach ligi okręgowej z przewagą jednego punktu nad Światowidem zajmuje 11 pozycję w tabeli. Mecz zapowiada się dość emocjonująco ze względu na to iż Światowid zremisował bezbramkowo z silną drużyną z Dobrej Szczecińskiej jednocześnie strącając ją z fotela lidera. Na pewno ucieszyli się z tego faktu tak piłkarze jak i kibice Sparty Węgorzyno, która to pokonała właśnie Zorzę Dobrzany stosunkiem 1:4.

Dobrzańscy zawodnicy na pewno będą chcieli zawalczyć o pozostanie w środkowej części tabeli, a także zadośćuczynić swoim kibicom zeszłotygodniową porażkę. Dodatkowym smaczkiem meczy jest fakt, iż w drużynie z Dobrzan występuje obecnie, wychowanek łobeskiego klubu - Krzysztof Obolewicz zwany Obolem. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu drużyn stworzą dobre widowisko a pogoda jak i kibice dopiszą.

Zapraszamy wszystkich chętnych także na przedmecz drużyn juniorów, który rozpocznie się o godzinie 13:30. Nie wszyscy zapewne śledzą rozgrywki juniorskie więc mogą nie wiedzieć, że łobescy juniorzy liderują w swojej tabeli z 15 punktami na koncie. Zapraszamy
Rozszerzona zawartość newsa