LZS Wicher Brojce vs MLKS Światowid Łobez
Dodane przez filippo dnia 19. September 2007 18:53
Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 drużyna MLKS Światowid Łobez zmierzy się w pierwszym od dwóch tygodni pojedynku wyjazdowym z ekipą LZS Wicher Brojce.
Obie ekipy w obecnym sezonie rozgrywkowym jawią się jako grające podobnie. Wprawdzie Światowid zajmuje a tabeli Ligi Okręgowej miejsce 7 a Wicher 12 lecz dzielą je tylko 3 punkty. Można śmiało przypuszczać, że mecz będzie ciekawym widowiskiem gdyż obu ekipom będzie zależało dość mocno na zdobyciu kompletu punktów. Wicher nie chce stracić kontaktu z górną połówką tabeli natomiast Światowid nie chce przerywać marszu w jej górę.
Podopieczni trenera Kurkiewicza ostatni mecz przegrali, na wyjeździe, z Koroną Stuchowo trzy tygodnie temu (2:0) a w ostatniej kolejce zanotowali remis z silną ekipą z Dobrej Szczecińskiej.
Drużyna łobeska prowadzona przez Mariusza Poniewierę ostatnią porażkę odnotowała pięć tygodni temu również z Koroną Stuchowo (2:1) również w meczu wyjazdowym. Od tego czasu niedawno obchodzący trzydzieste urodziny Paweł Krystosiak, bramkarz Światowida, zachowuje czyste konto, nielicząc oczywiście przegranego meczu z Polonią Płoty w Pucharze Polski w którym to Krystek nie zagrał z powodu niemożliwości ściągnięcia ślubnej obrączki. Oczywiście spora w tym zasługa także świetnych obrońców.
Nasi chłopcy pokazują od jakiegoś czasu, że mają potencjał którego nie można lekceważyć. Przygotowanie motoryczne łobeskich zawodników wprawia często w osłupienie zawodników przeciwnych drużyn. Sił wystarcza wszystkim na całe 90 minut a ewentualne zmiany czynione przez trenera Poniewierę wnoszą konkretny powiew świeżości i nowych chęci. Myślę że każdy z nas jest mocno zbudowany dobrą postawą tak młodych zawodników niedawno grających w juniorach jak i doświadczonych mających juz kilka sezonów za sobą. Liczymy, że dobra passa zostanie podtrzymana a Krystka konto pozostanie nadal czyste.
Miejmy nadzieję, że obie drużyny stworzą w sobotnie popołudnie ciekawe widowisko w którym nie zabraknie emocji, bramek jak i dopingu kibiców oby drużyn.
Zapraszamy wszystkich chętnych na boisko w Brojcach mieszczące się przy głównej drodze wjazdowej od strony Gryfic po lewej stronie zaraz obok budynków szkoły.
Przedmecz drużyn juniorskich planowany jest na godz 13:30. Zapraszamy do oglądania naszych liderów!

Na koniec jeszcze przypomnienie wyników pojedynków obu drużyn z ostatnich lat.
Sezon 2002/2003 MLKS Światowid Łobez - LZS Wicher Brojce 3:2
LZS Wicher Brojce - MLKS Światowid Łobez 0:1
Sezon 2006/2007 MLKS Światowid Łobez - LZS Wicher Brojce 2:0
LZS Wicher Brojce - MLKS Światowid Łobez 1:1

Rozszerzona zawartość newsa