Euroboisko w Łobzie
Dodane przez filippo dnia 27. September 2007 12:35
Zapewne wielu z was słyszało o projekcie "Euroboiska" finansowanym ze środków Unii Europejskiej przy współudziale samorządów lokalnych i ZZPN'u. Projekt ów zakłada budowę boisk ze sztuczną nawierzchnią wraz z infrastrukturą oraz szkolenie trenerów i młodych piłkarzy. Obecnie zatwierdzany jest już drugi etap tego projektu. W pierwszym z nich boiska powstały w Drawsku Pomorskim, Kaliszu Pomorskim, Kołobrzegu, Bobolicach, Gryfinie, Koszalinie, Trzebiatowie i Złocieńcu.

Dziś dotarły do mnie informacje,iż powstanie takiego boiska w Łobzie jest już praktycznie pewne. Łobeski projekt został zaopiniowany przez ZZPN i Unię pozytywnie a co za tym idzie zaakceptowany do realizacji.
Plan obecnego etapu zakłada budowę ośmiu boisk w okresie od 2007 do 2010 roku. Miejmy nadzieję, że nasze boisko powstanie w pierwszej kolejności.
Boisko w Łobzie zlokalizowane ma być za trybuną łobeskiego stadionu, oświetlone ośmioma jupiterami, z krzesełkami od strony ulicy Szopena. Łobeski projekt zakłada dodatkowo stworzenie trawiastego boiska treningowego w miejscu pomiędzy blokami na ulicy Elizy Orzeszkowej a stadionem.

Jesteśmy więc wszyscy świadkami powstania kolejnego elementu wspaniałego kompleksu obiektów sportowych w naszym mieście - stadion, hala, boisko sztuczne, boisko treningowe. Chyba z takiego obrotu sprawy możemy być tylko dumni.
Rozszerzona zawartość newsa