Kolejne Derby
Dodane przez filippo dnia 12. October 2007 12:27
Już w najbliższą sobotę 13 października dojdzie do kolejnego pojedynku derbowego w obrębie powiatu łobeskiego. Naprzeciwko siebie staną drużyny LZS Mewa Resko oraz w roli gospodarza MLKS Światowid Łobez.

Jak wiadomo pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami więc teoretycznie każdy wynik jest możliwy. W zeszłym sezonie mała tabela meczów pomiędzy drużynami z powiatu zupełnie nie odzwierciedlała dużej ligowej.
Podopieczni trenera Kęsego są dla większości osób interesujących się okręgówką swoistym fenomenem. Poprzedni sezon Mewa zakończyła na miejscu dwunastym wzmacniając się w przerwie letniej jedynie wychowankiem Światowida Łobez Arturem Andrusieczko który przeszedł do Mewy z Iny Ińsko. Obecny sezon jak do tej pory jest nieporównywalnie lepszym gdyż obecnie Mewa zajmuje szóstą pozycję w ligowej tabeli notując jak dotąd jedynie trzy porażki z pierwszymi drużynami ligi (Iskierką,Spartą i Sarmatą). Dodatkowo Mewa ma w perspektywie mecze z drużynami z którymi zdobycie kolejnych punktów nie będzie sprawą arcytrudną.

Trener Poniewiera ma chyba twardy orzech do zgryzienia gdyż jego piłkarze nie grają źle, nie są nieprzygotowani fizycznie lecz meczów ostatnio nie wygrywają. O ostatnim z Vielgovią i przyczynach jego przegrania należałoby zapomnieć jak najszybciej z nadzieją, że niedzielne zaburzenia percepcji dały do myślenia i nigdy się więcej nie powtórzą.

Dzieje się to co było przez niektórych przewidywane - Światowid jako drużyna bardzo młoda gra w kratkę - sezon przygotowawczy idealny->początek ligi kiepski->pięć meczów pod rząd bez straty gola->trzy porażki pod rząd a perspektywie całego sezonu zero wygranych meczów na wyjazdach.

Większość łobeskich kibiców jest świadoma tego, że młodej drużynie trzeba dać czas po to by się ograła, posmakowała smaku trawy w całym województwie jednakże możliwości zdobycia jakichś punktów do końca sezonu są już mocno ograniczone. Światowid ma w perspektywie oprócz sobotniego jeszcze dwa pojedynki derbowe ze Spartą i Radovią, ciężki wyjazd do Mostów a także dwa mecze z rundy wiosennej z Fagusem i wyjazd do lidera ze Śmierdnicy. Zadanie ciężkie w którego wykonanie trzeba włożyć maksimum sił i determinacji by utrzymać pozycję w tabeli bo różnice punktowe w dole tabeli są bardzo niewielkie.
Łobeskie derby zapowiadają się więc dość interesująco - Światowid potrzebuje punktów, Mewa chce utrzymać pozycję w tabeli i jak wiadomo na drużynę z siedziby powiatu wszystkie pozostałe dodatkowo się motywują.
Jeśli pogoda dopisze na pewno na meczu pojawi się spora liczba kibiców tak z Łobza jak i Reska. Zapraszamy serdecznie.

Przedmecz liderów Okręgowej Ligi Juniorów rozpocznie się o godzinie 11:30 - warto te mecze oglądać.
www.swiatowid.ovh.org
Rozszerzona zawartość newsa