Wszyscy na derby!!!
Dodane przez filippo dnia 23. October 2007 16:44
Już w najbliższą sobotę 27 października dojdzie do chyba najbardziej wyczekiwanego pojedynku derbowego w Powiecie Łobeskim.

Na boisku przy Siewnej w Łobzie zmierzą się MLKS Światowid Łobez i LKS Sparta Węgorzyno.
Pojedynki tych drużyn wzbudzają od zawsze nie małe emocje w obu miasteczkach środkowej części województwa. Jeszcze kilka lat temu Światowid i Sparta spotykały się jedynie w meczach sparringowych lub w rozgrywkach Pucharu Polski jednak od dwóch sezonów walczą na tym samym froncie ligowym.

Drużyna Sparty od awansu była solidną ekipą środka tabeli jednakże od początku tego sezonu, po pozyskaniu bogatego sponsora, sprowadzeniu sporego zaciągu piłkarzy z zewnątrz, Sparta aspirowała do awansu. Plany te jednak zweryfikowało życie. Każdego tygodnia z węgorzyńskiego obozu dochodzą głosy mówiące o katastrofalnej atmosferze w drużynie, groźbach rzucanych przez kibiców pod adresem piłkarzy i trenera, zachowaniu samych kibiców czy patologiach wśród piłkarzy (novodrin, C9H13N).

Świetni piłkarze z przeszłością w wyższych ligach nie są w stanie sprawić cudu gdy inni zawodnicy sieją w drużynie niepotrzebny ferment. Niby nikt nie wie o co chodzi a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Szczerze powiedziawszy nie rozumiem podejścia kilku piłkarzy "starej" Sparty ale to nie moja sprawa. Póki co wszystko wskazuje na to, że piękny mocarstwowy sen o Sparcie pryska jak bańka mydlana. Pięciu piłkarzy z podstawowego składu zapowiedziało odejście z końcem rundy, sponsor wycofał się z powodu jakiegoś bzdurnego pomysłu przewodniczącej rady gminy, trener ma dość szykan i najprawdopodobniej odejdzie. Nie wpływa to specjalnie mobilizująco na drużynę na pewno.
Wszystko to nie może jednak uśpić czujności zawodników i trenera Światowida. Ciągle w szeregach Sparty gra kilku naprawdę doświadczonych zawodników którzy bez wątpienia w piłkę grać potrafią. Wprawdzie zabraknie pauzującego za kartki Piotrka Grochulskiego jednakże wszyscy pozostali będą robili wszystko by wywieźć z Łobza trzy punkty. Przed Światowidem na pewno ciężkie zadanie którego dobre rozegranie taktyczne może przynieść efekt w postaci kompletu punktów zdobytych w spotkaniu z lokalnym rywalem.

Mecz zapowiada się ciekawie także pod względem kibicowskim gdyż przyciągnie on na łobeski stadion rzesze fanów z obu miast a być może i kilku innych. Kibice Sparty słyną z dziwnych zachowań podczas meczów wyjazdowym dlatego też w czwartek odbędzie się specjalne spotkanie w łobeskim UG w którym uczestniczyć będą - Burmistrz, Prezes klubu, komendant straży miejskiej oraz komendant policji. Rozmowa dotyczyć będzie zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom które zamierzają przyjść na łobeski stadion w sobotnie popołudnie.

Kibiców Sparty na pewno nie zabraknie dlatego też dobrze byłoby żebyśmy pokazali się z jak najlepszej strony pod każdym względem. Skupmy się na dopingu Światowidowi i zostawmy wszelkie bluzgi przed bramą stadionu. Należy się spodziewać prowokowania z ich strony, ale ignorancja jest na nie najlepszą bronią. Wydaje mi się, że ten pojedynek pomiędzy kibicami może być znaczącym jeśli chodzi o odrodzenie dopingu w Łobzie bo pozwoli zjednoczyć nasze siły. Wszyscy razem w jednym miejscu z pełną mocą gardeł.
Do zobaczenia na trybunie - od II połowy meczu juniorów!!!

Zapraszamy także na pojedynek drużyn juniorskich który rozpocznie się o godz 11:30 - łobescy juniorzy wciąż są liderami swojej ligi.

Zestawienie pojedynków Światowida i Sparty z ostatnich lat:
Puchar Polski w sezonie 2004/2005
LKS Sparta Węgorzyno - MLKS Światowid Łobez - 0:1
Liga Okręgowa 2005/2006
MLKS Światowid Łobez - LKS Sparta Węgorzyno - 0:1
LKS Sparta Węgorzyno - Światowid Łobez - 2:0
Liga okręgowa 2006/2007
MLKS Światowid Łobez - LKS Sparta Węgorzyno - 1:0
LKS Sparta Węgorzyno - Światowid Łobez - 0:1


Rozszerzona zawartość newsa