Ostatnie derby w tej rundzie
Dodane przez filippo dnia 01. November 2007 16:32
Już w najbliższą sobotę dojdzie do kolejnego, ostatniego już pojedynku derbowego w obrębie naszego powiatu, w tej rundzie. Niektórzy już śmieją się z samego nazywania tych pojedynków derbami, bo dochodzi do nich średnio co dwa tygodnie - ale tak się złożyło w tym sezonie, że wszystkie drużyny z Powiatu Łobeskiego grają w tej samej grupie tej samej ligi - jest to chyba swoisty ewenement (Mewa Resko, Radovia Radowo Małe, Sarmata Dobra, Sparta Węgorzyno i Światowid Łobez).

Radovia po spadku nie potrafi się jakoś odnaleźć w realiach okręgówki ale wydaje się, że już zaczyna wychodzić z kryzysu. Istnieje duże prawdopodobieństwo że w rundzie rewanżowej zobaczymy już inną, lepszą drużynę. Radovia ponownie trenowana jest przez Wojtka Krakusa (poprzedniego trenera Światowida) i nastawiła się podobnie jak Światowid na granie swoimi zawodnikami. Dzięki V lidze kilku młodych piłkarzy z Radowa miało okazję pokazać swój piłkarski talent - Mateusz Ryling, Emil Pilchowski czy mój ulubieniec Paweł Wojnarowski teraz są podstawowymi zawodnikami Radovii. Trzon drużyny wciąż stanowią dobrzy, doświadczeni zawodnicy - Tomasz Kmieć, Marek Drożdżewski i Marcin Tomaszkiewicz.

W poprzednim tygodniu łobeski Światowid w bardzo emocjonującym pojedynku zremisował z sąsiadem zza miedzy Spartą Węgorzyno. Aspirująca do awansu Sparta chyba była zbyt zmęczona pucharowym pojedynkiem z dogrywką i rzutami karnymi z Wybrzeżem Rewalskim a także zdekoncentrowana problemami w klubie by sprostać naszym chłopakom. Dodatkowo także zmotywowali się oni na pojedynek z wiceliderem. Mecz był ciekawy szkoda tylko, że ludzie noszący szaliki Sparty (bo kibice się tak nie zachowują) nie dostosowali się do naszego poziomu a także usiłowali wykazać siłową przewagę nad nami. Okazało się jednak, że ich siła fizyczna jest równa sile kibicowania. Cieszę się z tego w jaki sposób się bawiliśmy na ostatnim meczu i mam nadzieję że nie był to przypadek incydentalny. Jeszcze raz podziękowania dla chłopków z Dobrej za przyjazd, doping i dobrą zabawę. Teraz my musimy się im zrewanżować.

Przed Światowidem kolejny ciężki mecz więc koncentracja jest wymagana w takim samym stopniu co tydzień temu i jeśli taki styl będzie prezentowany w Radowie to wynik można być spokojnym. Miejmy tylko nadzieję, że skuteczność będzie lepsza :P

Mecz na pewno będzie emocjonujący jak to bywa za każdym razem u najbliższego rywala. Miejmy nadzieję, że nikt kto przyjdzie/przyjedzie na stadion Radovii nie wyjdzie z niego niezadowolony.

Zapraszamy wszystkich chętnych na ten mecz (g. 14.00).

Przedmecz liderów Ligi Okręgowej Juniorów, Światowida Łobez z Radovią Radowo Małe rozpocznie się o godzinie 11:30. Na ten mecz zapraszamy równie serdecznie.
Rozszerzona zawartość newsa