Strona Główna · Artykuły · Newsy · Forum 03. March 2024 06:00:57
Klub
Zarząd
Sztab szkoleniowy
Informacje o klubie
Historia klubu
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Forum
  Newsy
  Kontakt
  Szukaj
  Linki
  Galeria
  Regulamin

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
GuraalCFC
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 531
Bonusy:
Kary: 0

2) mati86slo (290 pkt.)
3) rosomak (257 pkt.)
4) bucz1988 (188 pkt.)
5) Czesiek (183 pkt.)
6) Swiatowidfans (175 pkt.)

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 254
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: darik
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

filippo
DATA: 31.03.2014 20:03
No weźcie coś róbcie. Bo Będziecie u Pani wink

MLKSLobez
DATA: 07.09.2013 14:01
Zgłoszony: Karol Adamów

stivo
DATA: 07.09.2013 11:44
Dzięki!

MLKSLobez
DATA: 03.09.2013 11:43
Zawodnicy zgłoszeni: Obarzanek Jan, Zielonka Rafał, Sułkowski Łukasz, Łapuć Kamil, Wielgus Paweł, Humeniuk Emanuel

MLKSLobez
DATA: 03.09.2013 11:42
Bartek Adamów

MLKSLobez
DATA: 03.09.2013 11:42
Marcin Grzywacz, Kamil Iwachniuk, Krzysztof Stefaniak, Tomasz Rokosz, Michał Koba, Jacek Szabunia, Patryk Pańka, Patryk Maciejewski, Mateusz Ostaszewski,
Napastnicy: Rafał Komar, Remigiusz Borejszo,

MLKSLobez
DATA: 03.09.2013 11:41
Bramkarze: Deuter Piotr, Tchurz Michał, Sutyła Krzysztof
Obrońcy: Brona Łukasz, Bartek Sygnowski, Oskar Szostak, Marcin Mosiądz, Dawid Mosiądz, Jacek Bodys, Kęsy Dariusz
Pomocnicy: Łukasz Nikołajczy

stivo
DATA: 16.08.2013 15:47
Byłby ktoś w stanie przesłać aktualny skład na ten sezon?

stivo
DATA: 03.08.2013 22:52
Niebawem pewne usprawnienia wink

MLKSLobez
DATA: 24.06.2013 15:20
Pańka 2, Niedźwiecki 1

MLKSLobez
DATA: 13.06.2013 22:42
Mam nadzieje że jest ok bo nie bardzo wiem kto trafiał z Mierzynem, na pewno Komar jedną i tak wychodzi że ma 10

stivo
DATA: 12.06.2013 23:37
Dzięx

MLKSLobez
DATA: 12.06.2013 11:49
te dwie bramki z ?? to Komar

rosomak
DATA: 30.12.2012 22:37
zastępujący co roczny mecz kawalerów i żonatych)

rosomak
DATA: 30.12.2012 22:36
a tak w ogóle...jest ten turniej noworoczny dla wszystkich??na hali 1stycznia)

rosomak
DATA: 30.12.2012 22:34
Nic tylko trzymać kciuki aby trener dostał się do 24kandydatów na sportowca roku,na ligowcu jest jego kandydatura))Pozdro dla odwiedzających i najlepszego w nowym roku)

stivo
DATA: 30.10.2012 18:49
No to chyba SpamBoty mamy z głowy happy

stivo
DATA: 25.10.2012 21:17
Nie mam siły już na te SpamBoty..

GuraalCFC
DATA: 14.10.2012 11:56
Dodałem newsa, ruszać się biggrin Już powinien być na stronce biggrin

rosomak
DATA: 08.09.2012 23:29
widać ci najwierniejsi już wymarli...sad
szkoda...a można by było jeszcze stworzyć super doping... na pewno to by dodało więcej wiary w siebie) yes

Bedzie dofinansowanie do boiska ze sztuczną nawierzchnią.
NewsW dzisiejszym wydaniu Głosu Szczeciśnkiego ukazała się notka, że nasze miasto dostanie dofinansowanie do nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Sejmik naszego województwa zatwierdził listę miast, gmin i powiatów, któym w tej inwestycji pomoże.

"Łączna kwota dofinansowania do boisk wyniosła 18 milionów 315 tysięcy złotych. Każda jednostka samorządu terytorialnego - miasto, gmina, czy powiat - otrzyma 33 procent dofinansowania do inwestycji. "

W sumie powstanie 55 nowych boisk, a na liście oprócz Łobza znalazły się jeszcze: Banie, Białogard, Biały Bór, Bielice, Pełczyce, Choszczno, Darłowo, Dębno, Dobra Szczecińska, Drawno, Drawsko Pomorskie, Golczewo, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Karnice, Kamień Pomorski, Kołobrzeg (dwa), Koszalin (dwa), Krzęcin, Manowo, Mirosławiec, Myślibórz, Nowogard, Nowe Warpno, Ostrowice, Płoty, Polanów, Police, Przelewice, Pyrzyce, Resko, Rymań, Siemyśl, Sławno, Stara Dąbrowa, Stare Czarnowo, Stargard (dwa), Stepnica, Szczecin (trzy), Szczecinek, Świdwin (dwa), Świnoujście, Świerzno, Tychowo, Wałcz, Widuchowa i Złocieniec.

Wszystkie boiska mają powstać jeszcze w tym roku.
Wyjaśnienia Prezesa do kibiców.
KlubZajmowanie przez MLKS Światowid Łobez miejsce w tabeli wywołuje coraz większe emocje w związku z tym Prezes klubu p. Andrzej Belina poprosił nasz portal o zamieszczenie jego odpowiedzi na pojawiające się komentarze (Artykuł Matiego, komentarze do niego oraz wpisy na portalu Ligowiec)

Zapraszamy do lektury. Treść listu prezesa oraz dalsza część polemiki w dalszej części newsa.

Nowy artykuł.
KlubNa stronie/blogu jednego z naszych kolegów ukazał się ciekawy artykuł powstały jako refleksja na obecną sytuację w klubie. Pozwoliłem sobie skopiować go i dodać do naszych artykułów.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z nim i do szerszej dyskusji na poruszony temat.

Dla mnie Światowid to więcej niż klub by mati86slo

Informacja dla zawodników MLKS Światowid Łobez
Ogłoszenia AdministracjiPrzy okazji meczu z Sarmatą Dobra pisałem o wręczaniu kartek za dyskutowanie z sędziami. Wiadomo, że takim dyskusjom towarzyszą często wulgaryzmy. Okazuje się że na szkoleniu sędziów przed ligą poświęcono temu osobny punkt.

Zapraszamy wszystkich zawodników Światowida do zapoznania się z nim.
Link do pliku pdf

Informacja dzięki uprzejmości administratorów strony internetowej LKS Ina Ińsko - www.inainsko.fc.pl
Nabór do Gimnazjum Sportowego.
Ogłoszenia AdministracjiNa adres naszej poczty przyszła taka oto informacja dotycząca naboru do Gimnazjum Sportowego nr. 1 do klas o profilu Piłka Nożna:

We wrześniu 2004 roku rozpoczęło swoją działalność 16 Wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Piłkarskiego na poziomie gimnazjum w całej Polsce.

W naszym województwie taki właśnie ośrodek powstał i znajduje się przy ul. Hożej 6 w Szczecinie. W klasach piłkarskich uczą się i szkolą najzdolniejsi zawodnicy z terenu naszego województwa, a naszym celem jest wyszkolenie w tym okresie wszechstronnego zawodnika, który w niedalekiej przyszłości będzie przygotowany do gry w pierwszej, drugiej lidze oraz reprezentacji Polski.
Najzdolniejsza młodzież ma zapewnioną bazę szkoleniową, odpowiednio wykwalifikowanych trenerów, właściwy proces szkoleniowy, prawidłowe żywienie, zakwaterowanie w internacie oraz odnowę biologiczną i zajęcia na basenie. Po 4 latach działalności jesteśmy bogatsi o doświadczenia i obserwacje zagranicznych ośrodków we Francji, Holandii i Niemczech, w których wychowali się najlepsi zawodnicy na świecie. Tylko usystematyzowane i wszechstronne szkolenie może doprowadzić każdego młodego uzdolnionego piłkarza do wielkich sukcesów.
Zajęcia sportowe składające się z kilkunastu jednostek treningowych w tygodniu (2 razy dziennie) to podstawa do właściwego rozwinięcia talentu młodego zawodnika, który marzy by zostać dobrym piłkarzem, a może nawet gwiazdą występującą w niedalekiej przyszłości w reprezentacji Polski. Oprócz kształcenia ogólnego w każdej klasie sportowej nasi uczniowie odbywają do 22 godzin zajęć treningowych w tygodniu, na które składają się m.in. trening techniki użytkowej, nauczanie i doskonalenie umiejętności specjalnych techniczno-taktycznych, trening różnych form gier oraz koordynacji ruchowej i wytrzymałości. Dodatkowo nasi uczniowie raz w tygodniu mają zajęcia na basenie, odnowę biologiczną oraz są pod stałą opieką lekarza sportowego i masażysty.
Rekrutacja i nabór do klas sportowych odbywa się w terminach podanych poniżej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.zce.szczecin.pl.
Reprezentanci kadry województwa w danej grupie wiekowej mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły, jednak nabór jest otwarty i każdy może przyjechać na testy sprawnościowe sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.

TERMINY - NABÓR 2008/2009

Do klasy I Gimnazjum Sportowego nr 1.
PROFIL PIŁKA NOŻNA - chłopcy ROCZNIK 1995.


rekrutacja właściwa
19.03 - 11.04.2008 termin składania dokumentów.
==========================
26.04.2008 godz. 12.00 w ZCE
testy sprawności ogólnej i specjalnej
==========================
rekrutacja dodatkowa
MAJ/CZERWIEC 2008 dodatkowy nabór

do kl. II i III Gimnazjum, chłopcy rocznik 1993-94.

Pozostałe informacje pod nr tel. 091 43 161 20, dokumenty do złożenia będą do pobrania w sekretariacie szkoły (pok. 7) lub elektronicznie ze strony:

www.zce.szczecin.pl
Sobotni mecz odwołany.
MeczeZe względu na panujące warunki atmosferyczne sobotni pojedynek pomiędzy MLKS Światowid Łobez a GKS Korona Stuchowo został odwołany.

Spotkanie zostanie rozegrane w terminie późniejszym o którym z pewnością poinformujemy.

W związku z zaistniałą sytuacją wszystkich spragnionych piłkarskich wrażeń zapraszamy do Szczecina na mecz Pogoń Szczecin vs Energetyk Gryfino który rozegrany zostanie na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie, w sobotę 29 marca o godzinie 17:00.
Mecz z Koroną Stuchowo pod znakiem zapytania.
MeczePrezes MLKS Światowid Łobez p. Andrzej Belina poinformował dziś telefonicznie nasz portal o tym, iż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo odwołania sobotniego meczu z drużyną Korony Stuchowo ze względu na panujące warunki atmosferyczne i zalegającą na boisku dość grubą warstwę śniegu.

W chwili obecnej kierownictwo klubu czeka na ostateczną decyzję ZZPN'u w tej sprawie. Poinformujemy Was o jej wyniku tuż po ogłoszeniu.
Vlepki wkrótce...
KibicePowstała I Edycja vlepek Światowida Łobez. Mam nadzieję, że już na meczu z Koroną Stuchowo będzie można je zakupić. Cena jednego arkusza wyniesie około 5pln (całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na oprawy meczowe).
Vlepki wyglądają tak -

darmowy hosting obrazków

Porażka z Sarmatami
MeczeW sobotnie popołudnie drużyna MLKS Światowid Łobez w pojedynku wyjazdowym zmierzyła się z ekipą M-GLKS Sarmata Dobra.
Wprawdzie Sarmatę i Światowida dzieli w ligowej tabeli przepaść lecz na boisku nie było to specjalnie widoczne.

Od pierwszej minuty ataki na bramkę Brodowicza rozpoczęli piłkarze Światowida. Niestety bez powodzenia i trwało to jednak jedynie do około 10 minuty spotkania. Po ich upływie gra się wyrównała by nie powiedzieć, że z boiska czasem wiało nudą. Piłakarze Sarmaty nie bez przyczyny zajmują wysokie miejsce w ligowej tabeli bo są drużyną dość dobrze poukładaną i zgraną. Szczególnie dobre wrażenie robi trio Padziński, Kieruzel oraz Bonifrowski który to przeprowadzał raz po raz groźne ataki na bramkę będącego w bardzo dobrej dyspozycji Krystosiaka. Do wymienionej trójki z powodzeniem dołączał Dawid Dudek który po dobrym podaniu Padzińskiegoi niemrawej interwencji łobeskich obrońców otworzył wynik spotkania. Raz po raz atakowali Dudek, później Kieruzel i Bonifrowski. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo drugą bramkę dla Sarmatów znów po podaniu Padzińskiego w prawy dolny róg bramki strzelił wspomniany Bonifrowski. Wśród łobeskich kibiców pojawiła się obawa, że taki obrót sprawy odbierze piłkarzom wiarę w korzystny wynik. Na szczęście tak się nie stało choć i zdobyczy bramkowych również nie przyniosło.
Końcówka pierwszej połowy to brak wrażeń.

Po zmianie stron sama gra była stosunkowo wyrównana lecz zdecydowanie większe zagrożenie stwarzali zawodnicy Sarmaty. W łobeskiej drużynie na lewej stronie dość aktywny był Ostaszewski który to mimo sporych chęci nie potrafił dograć piłki w pole karne na tyle dobrze by dzięki któremuś z jego kolegów znalazła się w bramce Brodowicza. Waleczny (jak zwykle) w środku był Kulczewski jednak nie wystarczało to na obronę doberskiej drużyny. Za faul Nowak otrzymuje drugą żółtą kartkę i z czerwoną musi opuścić boisko. O dziwo od tego momentu Światowid zaczął poczynać sobie dużo śmielej niż gdy po boisku biegał komplet zawodników. Mimo kilku groźnych ataków oraz zmian dokonanych przez trenera Poniewierę nie udało się im przebić przez obronę Sarmaty kierowaną przez doświadczonego Jaszczuka. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Sarmaty.

Światowid przepracował dość dobrze okres przerwy zimowej, wygrał wszystkie z rozegranych sparringów podczas których trener Poniewiera sprawdzał różne ustawienia jak i sporą liczbę zawodników z drużyny juniorów. Wprawdzie rozegrano dopiero dwa mecze ale już po nich widać, że wciąż największą bolączką naszej ekipy jest wykańczanie akcji. Rozegranie piłki w środku pola jest poprawne jednakże im bliżej bramki przeciwników tym gorzej. Wszyscy łobescy kibice liczą, że obecnie zajmowane miejsce w tabeli Światowid zajął jedynie na moment i nie dopuszczają do siebie takiej myśli jak opcja spadku do A-klasy.

Osobną kwestią był sędzia Kasprowicz który mimo, iż prowadził zawody poprawnie to obdzielał w moim odczuciu zbyt ochoczo żółtymi kartkami (5 dla Światowida, 4 dla Sarmaty). Każdy z nas rozumie ich pokazywanie za faule jednak obfite dzielenie nimi za dyskutowanie jest już co najmniej dyskusyjne. Powstaje pytanie czy w świetle wielowątkowej i ogromnej afery w środowisku sędziowskim nie stali się oni zbytnio przewrażliwieni na swoim punkcie? Czy też może dostali jakiś odgórny przykaz by każdą dyskusję ucinać przy pomocy żółtych kartoników? Piłka nożna jest zdecydowanie męskim sportem w którym emocje bywają ogromne co oczywiście nie jest żadnym usprawiedliwieniem chamstwa ale kibice też słyszą co piłkarze do sędziego krzyczą i dlatego też dziwią się takim decyzjom. Policja też nie każe mandatami zawsze a stosuje coś takiego jak pouczenia. Chyba, że chodzi o to by do związku wpływały odpowiednie sumy pieniędzy za możliwość grania poszczególnych zawodników w przypadku gdy tych kartek mają za dużo. Teoria przeze mnie dość mocna naciągana i raczej mało prawdopodobna lecz powstała na skutek przemyśleń dotyczących wspomnianej sprawy.
Mecze oglądam nie od dziś i najbardziej cenię tych sędziów którzy prowadzą zawody zdecydowanie, konkretnie i nie pozwalają na dyskutowanie swoją postawą a nie przy pomocy kartek.

Skład Sarmaty: Brodowicz - Pacelt, Jaszczuk (c), Mędrek, Załęcki, Kieruzel, D.Dzierbicki, Bonifrowski, Olechnowicz, Padziński, Dudek
Zmiany: M. Dierzbicki, Gudełajski, Kamiński

Skład Światowida: Krystosiak (c) - Brona, Koba, Kacprzak, Nowak, Grzywacz, Ostaszewski, Kulczewski Momot, Kazimierczak, Iwachniuk,
Zmiany: Rajca, Mosiądz, Michałowski
Najważniejsze derby
MeczeW sobotę 22 marca drużynie MLKS Światowid Łobez przyjdzie się zmierzyć w pojedynku derbowym z ekipą MGLKS Sarmata Dobra. Mecz ten może okazać się dość trudnym gdyż zajmowane pozycje w tabeli nie wróżą dla łobeskiej drużyny niczego dobrego. Wiadomo jednak, że powiatowe derby bywają nieobliczalne. Jesienią na własnym boisku Światowid wywalczył z Sarmatą remis który był wynikiem dość niespodziewanym. Miejmy nadzieję, że i tym razem uda się naszej drużynie zdobyć choćby punkt bo każdy kolejny staje się dla naszej sytuacji pomocny.

Pojedynek ten zapowiada się także ciekawie z innego względu. Dzięki osobistym kontaktom oraz dwóm edycjom turnieju "100% kibiców" ekipy kibicowskie obu drużyn łączy więź na którą wynik spotkania wpływu mieć nie może. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tego meczu o przyjazd do Dobrej w celu wspierania naszej drużyny dopingiem oraz wspólnej zabawy z ekipą Dobermanów. Odległość pomiędzy naszymi miejscowościami nie jest duża więc warto się na ten mecz wybrać by zobaczyć obie drużyny oraz kibiców w akcji. W przypadku dużego zainteresowania meczem istnieje możliwość wynajęcia autobusu, natomiast wszystkie ekipy jadące na mecz prywatnymi samochodami proszone są o zbiórkę na stacji Orlen godzinę przed meczem. Godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana lecz gdy już będzie, na pewno umieścimy o tym informację.

Dodatkowo każdy kto ma w aucie wolne miejsca niech zostawi o tym informację na forum.

Zapraszamy wszystkich chętnych na ten mecz w imieniu swoim a także kibiców z Dobrej.

darmowy hosting obrazków
Falstart Światowida
RelacjePrzy wspaniałym dopingu naszych i nie tylko naszych kibiców o godzinie 15- tej Światowid zainaugurował piłkarską wiosnę.

Mecz oba zespoły rozpoczęły bardzo zachowawczo. Goście schowani za podwójną gardą nastawili się na grę z kontrataku, zostawiając na połowie łobzian jedynie jednego napastnika. Nasi zmuszeni do ataku pozycyjnego, kompletnie nie mogli sobie poradzić ze skomasowaną obroną rywala. Przeciwnik czyhał natomiast na błędy naszych obrońców, którzy notabene tego meczu raczej nie zaliczą do udanych.

Brak spokoju i dokładności w rozegraniu piłki od "tyłu", rywale wykorzystali tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy to przy linii środkowej do beztrosko zagranej piłki dopadł napastnik gości i pognał z nią w kierunku bramki Krystosiaka. Kiedy wydawało się, że Mosiądz mu zabierze piłkę ten leżąc zagrał do swojego partnera, który płaskim strzałem za linii pola karnego pokonał naszego golkipera .
Światowid w tej połowie nie stworzył żadnej klarownej sytuacji, jedynie godne odnotowania były strzały Kulczyńskiego i Michałowskiego, ale one niestety mijały bramkę.

W drugiej połowie za niewidocznego Nowaka wszedł Koba, trochę to ożywiło grę. W 53 min. Iwachniuk - obok Kulczynskiego i Krystosiaka jaśniejszy punkt w naszej drużynie - zdecydował się na rajd wzdłuż linii bocznej pola karnego i dokładnie dośrodkował na szósty metr do "Bolka" a ten bez problemu wyrównał stan meczu.

Niestety radość naszych nie trwała długo, gapiostwo obrońców pięć minut później zakończyło sie precyzyjnym strzałem napastnika gości i ponownie "Krystek" musiał wyjmować piłkę z bramki. Po zdobyciu bramki rywale złapali wiatr w plecy i jeszcze trzykrotnie w ciągu 10 min. mogli podwyższyć wynik meczu. Na nasze szczęście bardzo dobrze bronił w tych sytuacjach Krystosiak.
Ostatni rzut rożny mógł przynieść wyrównanie, ale nasi nie potrafili wepchnąć piłki przelatującej wzdłuż linii pola bramkowego, do siatki.

Za dzisiejszy mecz można pochwalić aktywnego Kulczyńskiego i Iwachniuka oraz przytomnie broniącego Krystosiaka. Reszta zagrała dużo poniżej swoich możliwości, zaś starzy - nowi zawodnicy naszej drużyny ( Kazimierczak i Nowak) byli praktycznie bezproduktywni.

Skład Światowida : Krystosiak - Kacprzak ( 75 min. Duczyński), Brona, Mosiądz, Momot, Nowak (od 46 min. Koba), Grzywacz, Iwachniuk, Kulczyński, Michałowski ( od 70 min. Wielgus), Kazimierczak rez. Marczak

Obszerna fotorelacja by ROGER - Ligowiec
Strona 31 z 39 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?